RTVS predstavila nové televízne jingle
RTVS

Verejnoprávna RTVS pre svoje televízne programové služby Jednotku a Dvojku od 1. mája zavádza nové jingle.

Vizuálny motív používa farby a hlavne obraz bežných dní ale v netradičných situáciách, využíva aj časti loga (bodky), ktoré zakomponuje vždy do nového celku, ktorý má vytvárať emócie a priradiť ich k značke a jej programovej štruktúre.

Predchádzajúce jingle s umelým kresleným svetom rozkladajúceho leporela  tak nahradili nové jingle, ktoré sú realistickejšie a v prípade Jednotky sa mainstreamový divák s nimi môže viac stotožniť.

Samotná Dvojka má čisto abstraktné jingle, sú výtvarne poňaté. Znázorňujú čisto len farby a pohyb. Ich koncept je špecifický, tak ako skladba divákov druhého kanálu RTVS.

Dôležitým prvkom nových jinglov je praktická informácia o programoch tzv. info bar, ktorý obsahuje informáciu o názve a čase vysielania programu, vrátane piktogramu JSO o vhodnosti programu pre maloletého diváka.

Až polovica divákov sa totiž rozhodne pre sledovanie ďalšieho programu vďaka týmto upútavkám odvysielaným v práve sledovanom programe. Jingle slúžia nielen na seba prezentáciu (self promotion) televíznej stanice a jej programu, ale je  veľmi dôležité, aby obsahovali informácie nielen pútavo, ale aj jednoducho a zapamätateľne vyobrazené.

Nová grafika RTVS je moderná a dynamická. Pomôže vytvoriť sviežejší image o RTVS a pohľad na členenie televíznych kanálov. Nový vizuál jinglov kanálov by však mal korešpondovať aj s obsahom kanálov, necháme sa prekvapiť či sa tak stane a RTVS skvalitní nielen svoje jingle, ale aj obsah svojho vysielania.

Marián Luha

Pozrite si nové jingle Jednotky a Dvojky:

 

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu