repro foto: RTVS

RTVS aj tento rok prinesie adventné koncerty, ktorými okrem hodnotného umeleckého programu predstaví osem neziskových organizácií a občianskych združení. Každú adventnú nedeľu ich naživo od 2. do 23. decembra o 20:10 odvysiela Dvojka a nasledujúce pondelky v repríze o 20:05 Rádio Slovensko. Odznejú zo Sniny, Haliča, Tatranskej Lomnice a Skalice.

Unikátny projekt RTVS Slovensko advent 2018 spája umenie a kultúru s ušľachtilým charitatívnym rozmerom. „Jeho hlavným poslaním je ukázať v adventnom období zaujímavé miesta na Slovensku, inšpiratívnych ľudí a projekty, ktoré pomáhajú ľuďom,“ priblížil programový riaditeľ televíznej časti Marek Ťapák.

Na koncertoch sa okrem hudobných umelcov a zoskupení predstavia aj zaujímaví hostia a zástupcovia neziskových organizácií a občianskych združení. Uvádzať ich budú moderátori televízie RTVS Ján Žgravčák, Janette Štefánková, Hana Rapantová a Ľubomír Bajaník.

Ján Žgravčák, Janette Štefánková, Hana Rapantová a Ľubomír Bajaník (zdroj: RTVS, autor foto: Milan Krupčík)

Prvý z koncertov odvysiela Dvojka 2. decembra z Kostola povýšenia svätého kríža v Snine, na ktorom vystúpi súbor pre starú hudbu Solamente Naturali a ako spoluúčinkujúci a hosť večera Ľubica Čekovská.

Ďalší koncert odznie 9. decembra zo zámockého hotela Galicia Nueva v Haliči. Diváci a poslucháči sa môžu tešiť na slovenskú world music skupinu Banda, ženskú spevácku skupinu Vranky a spoluúčinkujúcu Barboru Švidraňovú.

V Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici sa 16. decembra predstavia SĽUK a Sima Martausová. Posledný adventný koncert RTVS sa uskutoční 23. decembra v skalickom Kostole sv. Františka Xaverského, na ktorom zaznie Vianočná omša M. Sch. Trnavského pod taktovkou Braňa Kostu a Fragile. Poslucháči Rádia Slovensko si ho môžu vypočuť 24. decembra po 12:10.

Počas štyroch večerov sa bližšie predstavia a o možnostiach podpory zo strany divákov a poslucháčov RTVS porozprávajú zástupcovia z občianskych združení a neziskových organizácií – MyMamy, Anima, ALIA SK, Slovenská komora tlmočníkov posunkového jazyka, Dom na polceste, Relevant, Organizácia muskulárnych dystrofikov v Slovenskej republike a Agentúra osobnej asistencie Žilina.

Viac informácií môžete nájsť na stránke www.slovenskoadvent.sk.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu