Peter Sagan, Tour de France 2015 - ilustračná foto (zdroj foto: ŠKODA Auto)

Od 7. júla v mimoriadnych Štúdiách Tour de France budú súčasťou priamych prenosov exkluzívne bratia Martin a Peter Velitsovci, ktorí svojimi skúsenosťami a odbornými postrehmi budú výraznou posilou televízneho vysielania.

Od soboty 7. júla ponúkne RTVS priame prenosy v HD kvalite z 21 etáp najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France. Počas troch týždňov sa športoví fanúšikovia môžu tešiť špeciálne Štúdio Tour de France s exkluzívnymi hosťami dvojičkami Martinom a Peterom Velitsovcami.

„Tešíme sa spolu s bratom Martinom na živé prenosy v štúdiu z Tour de France. Bude to pre nás nová skúsenosť a sme radi, že obaja môžeme našimi postrehmi z profi kariéry priblížiť divákom z pohľadu jazdca emócie na trati a atmosféru počas pretekov,“ povedal Peter Velits.

Od úvodnej etapy v slávnej filmárskej dedinke Noirmoutier-en-Lile až po cieľ na Elyzejských poliach v Paríži bude atmosféru a dianie v slávnom cyklo-pelotóne aj s Petrom Saganom sledovať vyslaný dvojčlenný štáb RTVS s talentovaným redaktorom Samuelom Brečkom a skúseným kameramanom Rastislavom Kuchtom.

V bratislavskom štúdiu Tour de France budú pripravení moderátori Ľubica Melcerová a Ján Žgravčák. Komentátormi pretekov budú ostrieľaní Vladimír Genda a šéfredaktor portálu cycling-info.sk Lukáš Timko.

„Tour de France je mamutie podujatie s celosvetovým zásahom. Adekvátne tomuto faktu sa pripravujeme na vysielanie v RTVS. Som nadšený so spolupráce s Velitsovcami, posunie prenosy o level vyššie. Pripravujeme aj flashbacky, ktoré počas priamych prenosov budú pripomínať najsilnejšie momenty histórie Tdf v podaní Patra Sagana. Nezabúdame na online priestor, špeciálna webová stránka aj sociálne médiá budú v podaní RTVS takisto žiť. Sme pripravení, saganománia môže odštartovať“.

Počas živých prenosov sa diváci budú môcť navyše zapojiť do SMS súťaže o hlavnú cenu pre celú rodinu.

Všetky potrebné informácie, podrobný rozpis etáp, ale aj novinky zo zákulisia nájdete na adrese: http://tdf.rtvs.sk a FB Šport v RTVS.

bratia Martin a Peter Velitsovci svojimi skúsenosťami a odbornými postrehmi budú výraznou posilou televízneho vysielania (zdroj foto: RTVS)

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu