RTVS prinesie počas tohtoročných MS v hokeji talkshow Richarda Lintnera „Citronáda“

V prvý deň majstrovstiev sveta v hokeji, v piatok 21. mája 2021, po otváracom zápase Bielorusko – Slovensko v Rige, odvysiela RTVS na Jednotke o 21.45 h prvý z piatich živých prenosov talkshow Richarda Lintnera pod názvom Citronáda.

Ambíciou Citronády je osloviť široké spektrum divákov, ktorých spája sledovanie najobľúbenejších športových prenosov počas MS v hokeji. Práve hokejové majstrovstvá sveta lákajú k televíznym obrazovkám aj divákov, ktorí inak nezvyknú tráviť čas pri sledovaní športových prenosov.

Zápasy slovenskej reprezentácie si nenechávajú ujsť približne 2 milióny divákov. Hokejová tradícia je na Slovensku mimoriadne silná. Napríklad našich „zlatých chlapcov“ sme v roku 2002 oslavovali celé týždne.

Jednému z nich, majstrovi sveta Richardovi Lintnerovi, dala RTVS aj tento rok príležitosť byť súčasťou hokejovej slávnosti. Tento raz sa však divákom nebude prihovárať z komentátorskej stoličky, ale z pozície moderátora talkshow.

„Hokej je pre Slovákov fenomén a môjmu srdcu je naozaj blízky. Verím, že spolu s mojimi vzácnymi hosťami ho obohatím o témy a informácie, ktoré ešte nikde inde nezazneli,” neskrýva nadšenie z novej skúsenosti Richard Lintner.

Talkshow Citronáda sa na obrazovkách RTVS objaví počas MS v hokeji 2021 päťkrát, z toho štyrikrát vždy o cca 21.45 h na Jednotke po zápasoch Slovenska (v piatok 21. mája po zápase s Bieloruskom, v sobotu 29. mája s Dánskom, v nedeľu 30. mája so Švédskom a po finále v nedeľu 6. júna) a v utorok 1. júna po zápase s Českom v obvyklom čase o 21.45 h na Dvojke.

V úvodnej časti šou (21. mája) privíta Richard bratov Mariána a Marcela Hossu. Spolu s hosťom Lukášom Adamcom, ktorý zložil spoločne s Tomim Okresom pre Citronádu vlastnú skladbu, nadviažu na vzrušujúcu hokejovú atmosféru a zážitkami zo športového zákulisia zabavia nielen hokejových fanúšikov.

„S Richardom Lintnerom máme v RTVS skúsenosti aj ako s televíznym kolegom. Prvýkrát sme ho oslovili v roku 2006, keď sme ho zobrali na MS v hokeji, ktoré sa vtedy konali rovnako v Rige. Sme preto veľmi radi za ponuku na novú šou, s ktorou prišiel a ktorej myšlienka sa nám už na prvý pohľad páčila. Tešíme sa, že popri zápasoch našich reprezentantov na MS a hokejovom štúdiu s analýzami prinesieme divákom aj ďalší rozmer, akúsi nadstavbu, kde prepojíme šport s kultúrou, umením a zábavou, pričom sa diváci budú môcť skvelo odreagovať,“ povedal Matej Hajko, riaditeľ sekcie Športu RTVS.

„Teším sa, že MS v hokeji budú mať v tomto roku vo vysielaní RTVS aj ďalšiu pridanú hodnotu v podobe novej relácie. Verím, že po silných emóciách zo zápasov divákom dobre padne oddych pred obrazovkou so skvelými hosťami a že im Citronáda prinesie dobrú náladu v prípade akéhokoľvek výsledku,“ dodal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu