RTVS bude pri prvých krokoch nového prezidenta SR. Slovensko bude mať od nedele novú hlavu štátu. Verejnoprávna RTVS prinesie priamy prenos z inaugurácie prezidenta SR Andreja Kisku.

Živé vysielanie zo slávnostnej inaugurácie sa začne v nedeľu 15.6.2014 o 11.00 na Jednotke a v Rádiu Slovensko. Priamym prenosom budú divákov a poslucháčov sprevádzať moderátori Martin Strižinec a Juraj Jedinák.

Diskusiu otvoria spolu s hosťom Mariánom Leškom a v štúdiu pri bratislavskej Redute privítajú aj ďalšie osobnosti, ktoré sa zúčastnia inauguračného aktu.

Rozhlasové aj televízne vysielanie bude pokračovať prenosom zo slávnostnej schôdze NR SR, kde zvolený prezident Andrej Kiska zloží sľub. Kamery RTVS budú ďalej sledovať vojenskú prehliadku, ale aj celú cestu nového prezidenta centrom Bratislavy.

Doplnkom budú rozhovory s občanmi v uliciach, ale aj špeciálne hudobné vystúpenie v podaní mužskej speváckej skupiny folklórneho súboru Šumiačan zo Šumiaca, ktoré špeciálne pre túto príležitosť RTVS nakrútila na Kráľovej holi.

RTVS prinesie aj prvý rozhovor s Andrejom Kiskom, po zložení prezidentského sľubu, počas jeho presunu do Dómu sv. Martina. Na Jednotke a vo vysielaní Rádia Slovensko bude nasledovať priamy prenos zo slávnostnej ekumenickej bohoslužby Te Deum.

„Inaugurácia prezidenta je najvýznamnejšou celospoločenskou udalosťou v tomto roku, preto z nej RTVS odvysiela jeden zo svojich najväčších priamych prenosov, a to nielen v televíznom, ale aj v rozhlasovom vysielaní. RTVS dlhodobo vysiela prenosy z podobných udalostí štátneho a celospoločenského významu, akými nepochybne sú napríklad odovzdávanie štátnych vyznamenaní či správa prezidenta SR o stave republiky,“ povedal Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS.

Odovzdávanie Prezidentského paláca, obed s hosťami nového prezidenta, položenie kvetov k pomníkom na Devíne, ako aj informácie zo slávnostnej recepcie na Bratislavskom hrade bude RTVS pokrývať spravodajsky počas celého dňa a čerstvé informácie priblíži v spravodajstve Rádia Slovensko a v Správach RTVS na Jednotke:

[quote align=“center“ color=“#999999″]Program inaugurácie prezidenta SR Andreja Kisku v nadväznosti na vysielanie RTVS:

15. júna 2014 – nedeľa

11.00: Inaugurácia prezidenta SR-štúdio:
priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka

11.45: (budova Slovenskej filharmónie):
Slávnostná schôdza Národnej rady SR,
zloženie sľubu predpísaného Ústavou SR zvoleným prezidentom
Andrejom Kiskom,
inauguračný prejav prezidenta SR:
priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka

12.35: Prehliadka jednotiek Ozbrojených síl SR:
priamy prenos Jednotka

12.45: Presun prezidenta SR:
priamy prenos Jednotka

13.30: (Katedrála Sv. Martina):
Ekumenická pobožnosť Te Deum:
priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka.

[/quote]

Zdroj: TASR, zdroj titulkovej fotografie: RTVS

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu