repro foto: RTVS

Od pondelka 10. februára začína so štruktúrovanými rozhovormi. V každý pracovný deň do 19. februára si diváci a poslucháči môžu vypočuť priority a riešenia v rôznych oblastiach troch subjektov, v posledný deň štyroch. RTVS ich odvysiela na Jednotke od 10. do 19. februára (mimo víkendov) o 16:25 a v Rádiu Slovensko o 20:05.

Poradie, v akom sa volební lídri subjektov predstavia, určil žreb. Žrebovanie sa uskutočnilo 16. januára v priestoroch RTVS pod dohľadom notárky.

„Rozhovory majú umožniť lídrom politických subjektov, aby predstavili voličom svoje postoje a predstavy týkajúce sa výkonu funkcie poslanca NR SR a jeho kompetencií pri ovplyvňovaní domácej a zahraničnej politiky,“ priblížil šéf spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan.

RTVS počas 20 hodín vysielania v televíznej a rozhlasovej časti prinesie najviac a najkomplexnejšie informácie súvisiace s februárovými parlamentnými voľbami. Okrem štruktúrovaných rozhovorov RTVS pozve do štúdia na diskusie lídrov kandidujúcich subjektov a pripravuje mimoriadne správy, volebnú noc, volebné štúdio a diskusnú reláciu O 5 minút 12.

Informácie pre voličov RTVS zverejňuje aj na svojom webe.

Harmonogram štruktúrovaných rozhovorov na Jednotke o 16:25 a v Rádiu Slovensko o 20:05:

Pondelok 10.2. – DOBRÁ VOĽBA, Smer-SD, Hlas pravice
Utorok 11.2. – Socialisti.sk, KDH, SaS
Streda 12.2. – Slovenské Hnutie Obrody, Maďarská komunitná spolupatričnosť, HLAS ĽUDU,
Štvrtok 13.2. – MÁME TOHO DOSŤ!, Most-Híd, Práca slovenského národa
Piatok 14.2. – SNS, Demokratická strana, SME RODINA
Pondelok 17.2. – SOLIDARITA – Hnutie pracujúcej chudoby, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Koalícia progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia
Utorok 18.2. – Slovenská liga, 99% – občiansky hlas, ZA ĽUDÍ,
Streda 19.2. – OľaNO, NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA; Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, VLASŤ, Kotlebovci – ĽSNS

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu