zdroj: RTVS

Vo štvrtok, 24. júna, sa Hodonínskom v Českej republike v podvečerných hodinách prehnalo tornádo. Extrémne počasie spôsobilo rozsiahle škody a množstvo ľudí bolo zranených.

RTVS sa téme bude venovať v mimoriadnom spravodajskom vysielaní v piatok, 25. júna, o 15.30 h na Jednotke.

„RTVS okamžite zareagovala na mimoriadnu situáciu v Českej republike, vyslala na miesto spravodajské štáby a situáciu detailne monitoruje. Aktuálne informácie divákom prinášame počas celého dňa. Téme sme sa v venovali v Ranných správach a okrem mimoriadneho vysielania bude rezonovať aj v Správach o 12.00 h a v hlavnej spravodajskej relácii o 19.00 h. Rovnako prinášame aktuálne informácie aj poslucháčom prostredníctvom spravodajských vstupov v rozhlasovom vysielaní Rádia Slovensko,“ hovorí riaditeľ sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

Z mimoriadneho spravodajského štúdia sa divákom prihovorí Martina Jančeková, ktorá vo vysielaní privíta hostí – meteorológa a klimatológa, členov záchranných zložiek a o tornádach v USA povie viac dlhoročný spravodajca RTVS v USA Martin Rajec.

V živých vstupoch sprostredkujú všetky aktuálne informácie a autentické rozhovory redaktori RTVS, ktorí sú priamo na mieste katastrofy a RTVS pripravuje taktiež reportážne príspevky k téme nešťastia.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu