RTVS pripravuje špeciálne vysielanie pre nepočujúcich

RTVS si aj tento rok pripomenie Medzinárodný deň nepočujúcich špeciálnym vysielaním.

Na nedeľu 29. septembra pripravila Jednotka tlmočenie spravodajských relácií do slovenského posunkového jazyka a Dvojka prinesie špeciálne relácie venované problematike nepočujúcich v sobotu 28. septembra.

K Medzinárodnému dňu nepočujúcich pripravila Dvojka tematické vysielanie v sobotu 28. septembra, ktoré o 14:20 otvorí každoročný špeciál relácie Televízny klub nepočujúcich. Tvorcovia magazínu sa tento rok zamerali na problematiku komunikácie.

Predstavia tlmočníkov a ich profesiu, ktorá napomáha prekonávať komunikačné bariéry. O 14:50 bude nasledovať talkshow Anjeli strážni, v ktorej Alena Heribanová vyspovedala obľúbenú moderátorku Televízneho klubu nepočujúcich Iris Domancovú.

V nedeľu 29. septembra odvysiela Jednotka všetky relácie, filmy, diskusie i spravodajské relácie so skrytými titulkami alebo s prekladom do slovenského posunkového jazyka.

Spravodajské relácie, ktoré budú v nedeľu vysielané naživo, budú tlmočené do slovenského posunkového jazyka.

V čase obeda to bude diskusná relácia 0 5 minút 12, v živom tlmočení pre nepočujúcich sa bude pokračovať vo večernom spravodajskom bloku – Správy RTVS, Góly – body – sekundy, Súhrn správ RTVS a Počasie.

Všetky ostatné programy odvysiela Jednotka v nedeľu so skrytými titulkami.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu