repro foto: rtvs.org

Verejnoprávna televízia na svojej stránke www.rtvs.org, ktorá informuje o jej činnosti, zverejnila 15. marca informáciu o konaní výstavy mexického maliara Lalo Sánchez Del Valle. Výstava sa konala v galérii Slovenského rozhlasu na Mýtnej v Bratislave.

Václav Mika nie je len (končiacim) riaditeľom RTVS, ale stále je i honorárnym konzulom Mexika. Jeho úlohou je propagácia Mexika na Slovensku. Na rozpor upozornil už sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin.

Mika je honorárnym konzulom Mexika od roku 2008 a šéfom RTVS sa stal v auguste 2012.

„To že verejnoprávna televízia, verejnoprávny rozhlas je v stave v akom je svedčí tiež o niečom a svedčí o stupni korupcie. Ja len začnem od hlavy, môže byť riaditeľom verejnoprávnej televízie človek, ktorý je zároveň mexickým honorárnym konzulom. Môže byť? Super korupcia,“ povedal Štefan Hrabin. Čítajte viac. 

Na rozpor upozornil následne i novinár Martin Daňo, ktorý dal podnet Národnej rade aby sa vecou zaoberala.

Václav Mika sa k téme nevyjadruje, no prekvapivo v piatok 7. apríla ohlásil svoju opätovnú kandidatúru na miesto riaditeľa RTVS, pritom premiér SR Robert Fico sa opakovane vyjadril v zmysle, že vládny Smer jeho kandidatúru rozhodne nepodporí. „Musí dôjsť k výmene na čele RTVS,“ povedal Fico. Čítajte viac.

Pozrite si video v ktorom Mika potvrdil svoju opätovnú kandidatúru:

Kandidatúra

Posted by Vašo Mika on 7. apríl 2017

.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu