Moderátori relácie Do kríža Štefan Chrappa (Pišta Vandal) a Jaroslav Daniška (zdroj foto: RTVS)

Bývalý redaktor RTVS Kristián Čekovský, ktorý kritizuje RTVS,  sa dostal do parlamentu na kandidátke strany OĽANO a pôsobí i ako predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

„RTVS sa ohradzuje voči opakovaným vyhláseniam predsedu Výboru NR SR pre kultúru a média Mgr. Kristiána Čekovského o predraženej výrobe diskusnej relácie Do kríža. Podľa predsedu „výroba relácie Do kríža je dvojnásobne drahšia ako výroba Večere s Havranom“, čo opätovne uviedol aj včera na svojom profile na sociálnej sieti Facebook,“ uviedla vo vyhlásení Andrea Pivarčiová hovorkyňa/vedúca Odboru komunikácie RTVS.

„Pri študovaní Výročnej správy Rady RTVS som natrafil na pomerne zvláštny úkaz Rada RTVS v nej konštatuje, že relácia Večera s Havranom je „elitárska“ s liberálno-propagandistickým zameraním. Dnes som sa na to pýtal predsedu Rady RTVS, podľa ktorého by už správu s takýmto výrokom neodsúhlasil. Nemenej zvláštne vyjadrenie ponúkol aj riaditeľ RTVS, podľa ktorého k relácii Večera s Havranom tri roky pripravovali reláciu Do kríža, ktorá by zastávala opačný svetonázor. Nedávno som upozornil aj na to, že výroba relácie Do kríža je dvojnásobne drahšia ako výroba Večere s Havranom,“ uviedol Kristián Čekovský na sociálnej sieti.

„Náklady na reláciu Večera s Havranom a Do kríža sú takmer identické. Priemerné náklady na výrobu relácie Večera s Havranom sú 11 815,39 eura a priemerné náklady na výrobu relácie Do kríža sú 12 010,95 eura. Medzi reláciami sú aj značné rozdiely v personálnom zabezpečení, keďže diskusná relácia Do kríža sa natáča za účasti publika a dvoch moderátorov. Do priemerných nákladov sa počas prvého roka výroby započítavajú aj náklady na vytvorenie scény štúdia. Tieto informácie boli 2. júla 2020 uverejnené aj v týždenníku TREND, ako oprava článku Ako sa z RTVS ťahajú peniaze (z 2. júna 2020) spolu s ospravedlnením všetkým dotknutým. Je teda zrejmé, že tvrdenia predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá sú nepravdivé a zavádzajúce a RTVS sa proti nim ostro ohradzuje,“ reagovala Andrea Pivarčiová.

Aktualizované: „V reakcii na tlačovú správu k nákladom na výrobu relácie Do kríža, ktorú v utorok RTVS zaslala médiám hovorím, že RTVS zavádza svojich koncesionárov porovnávaním priemerných nákladov. Relácia Večera s Havranom sa totiž na rozdiel od relácie Do kríža zvykne nakrúcať aj v zahraničí, či mimo štúdiá, čo navyšuje náklady na výrobu. My sme korektne porovnali iba náklady na výrobu v štúdiu, čím poukazujeme na to, že relácia Do kríža je pri rovnakom spôsobe výroby dvojnásobne drahšia,“ uviedol Kristián Čekovský.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu