RTVS si v rozhlasovom vysielaní pripomenie Vieru Petrusovú

RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí Viery Petrusovej, ktorá bola dlhoročnou moderátorkou Slovenského rozhlasu.

Rodáčka z Bratislavy strávila svoje rozhlasové začiatky ako hlásateľka v bratislavskom rozhlasovom štúdiu, do ktorého nastúpila 15. septembra 1950. Od 1. augusta 1954 pracovala v košickom štúdiu, kde pôsobila až do odchodu do dôchodku, teda do 31. júla 1990.

Prejav Viery Petrusovej bol poslucháčom programových služieb Slovenského rozhlasu dôverne známy. Viera Petrusová sa poslucháčom prihovárala ako priateľom, a pritom podávala profesionálny výkon s puncom ľudskej presvedčivosti a dokonale znejúcej slovenčiny.

Vieru Petrusovú tiež charakterizoval celoživotný záujem o rozhlas a zasadzovanie sa o jeho kvalitu.

„Je mi to veľmi ľúto. Viem, že slová v takejto chvíli nestačia, pretože sa lúčime s úžasnou ženou, dámou a profesionálkou, ktorá písala tie najkrajšie dejiny košického rozhlasu. K p. Petrusovej som aj ja ako jeden z mnohých chodieval ako začínajúci redaktor na hodiny správnej výslovnosti a prejavu. Dovoľte, aby som v mene všetkých zamestnancov televíznej i rozhlasovej zložky Štúdia RTVS Košice aj týmto spôsobom poďakoval tejto výnimočnej dáme, s ktorou bude košické rozhlasové a v podstatnej miere i televízne štúdio už navždy späté. Jej slová, činy, profesionalitu a čestnosť si v spomienkach už navždy ponesú všetci, ktorí mali tú česť bližšie ju spoznať,“ povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice PhDr. Jozef Puchala.

RTVS si Vieru Petrusovú pripomenie reláciou O živej reči, ktorú odvysiela 8. 11. o 12. 00 h. v Rádiu Devín. Vznikla na základe rozhovoru, ktorý s Vierou Petrusovou v lete tohto roku nahrala Hana Rodová.

Pani Vieru Petrusovú si pripomenie v stredu 11. novembra vo svojom prúdovom vysielaní aj Rádio Regina Východ.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu