Jana Liptáková počas udeľovania Ceny ministra kultúry SR za celoživotný prínos v oblasti umenia, 2016 (foto: Ministerstvo kultúry, zdroj: RTVS)

RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí významnej dramaturgičky Jany Liptákovej. Viaceré programy, na ktorých sa podieľala, sú roky súčasťou aj sviatočného vysielanie Rozhlasu a televízie Slovenska.

Diváci si ju budú môcť pripomenúť v programe Nové modlitbičky z cyklu Chvíľa poézie v stredu 25. decembra o 19:50 na Dvojke.

Jana Liptáková pôsobila ako dramaturgička v Slovenskej televízii takmer 30 rokov. Podieľala sa na vyše 500 televíznych reláciách (chvíľky poézie, literárne programy, kompozície, malé televízne hry, hrané televízne inscenácie, hrané filmy, prevzaté predstavenia z divadiel, zábavné programy, folklórne relácie a i.), autorsky asi na 40 programoch.

S režisérom Jozefom Bednárikom vytvorila 50 televíznych inscenácií, spolupracovala aj na asi na 50 programoch Gala Borisa Filana.

Spolupracovala sa na viacerých ocenených filmoch, dvakrát dostala Telemúzu za dramaturgický počin roka.

V roku 2016 obdržala Cenu ministra kultúry SR za celoživotný prínos v oblasti umenia a v tom istom roku Cenu literárneho fondu za celoživotné dielo v oblasti divadelnej tvorby.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu