Viliam Ján Gruska (repro foto: RTVS)

RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí scénografa, režiséra a etnografa Viliama Jána Grusku. Jeho život a tvorbu si pripomenieme v televíznom aj rozhlasovom vysielaní.

Dnes, v pondelok 23.9. o 22:25 si pripomenie RTVS V. J. Grusku na Dvojke v portréte z cyklu GEN.sk, zajtra popoludní o 12:30 si na Dvojke budú môcť diváci pozrieť Gruskov dokument Rodiská a doliny.

Rádio Devín ako spomienku na zosnulého scénografa, etnografa, pedagóga, scenáristu a režiséra V. J. Grusku upraví svoje vysielanie v utorok 24. septembra.

O 13:00 odvysiela reprízu relácie Fokus: Neviditeľné profesie z roku 2014, v ktorom Viliama J. Grusku a jeho tvorbu predstavila redaktorka Zuzana Golianová a o 17:00 Devín ponúkne reprízu relácie Zrkadlenie – chcete sa pozhovárať? z roku 2000, kde bol V. J. Gruska hosťom redaktorky Hany Beranovej.

Slovenský scénograf, pedagóg, etnograf, dramaturg, scenárista a režisér patril medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej ľudovej kultúry, scénografie, filmovej a televíznej tvorby a umenia.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu