Reportáž s názvom Zelené hliadky vo vlakoch zákon ignorujú uviedla 3. januára v štúdiu moderátorka Janette Štefánková a príspevok v teréne priniesla Alena Dudláková.

„Kamaráti z RTVS, to akože vážne? Natočiť reportáž o fašistických hliadkach vo vlakoch, nechať rozprávať Mazureka a len ľudí, ktorí to akože chvália, strih do osady, kde zase majú strach, a potom nechať čosi žvatlať železničiarov o akomsi „nemôžem/nechcem“?,“ napísal Tomáš Prokopčák, zástupca šéfredaktorky SME na sociálnej sieti a dodal „Akože ja som veľký fanúšik konceptu médií verejnej služby, ale snáď všetci chápame rozdiel medzi „nadprácou“, „vyváženosťou“ a „spoločenskou zodpovednosťou“. A že asi nebudem robiť presne to, čo fašisti chcú.“

Podľa nášho názoru je reportáž spracovaná korektne a objektívne, k téme dostal možnosť sa vyjadriť nielen člen tzv. zelenej hliadky, ktorý bol vo vlaku, poslanec za stranu ĽS-NS Milan Mazurek, ale aj hovorca Ministerstva spravodlivosti, hovorca ZSSK a advokát Viliam Karas. Dokonca priamo vo vlaku spravila reportérka aj anketu medzi cestujúcimi.

Tendenčné a neobjektívne spravodajstvo prináša práve denník SME, ktorý informuje neobjektívne o politike, prevažne o politickej strane Smer a zástupca šéfredaktorky SME už v minulosti kritizoval prácu redaktorov portálu Aktuality.sk, denníka N a agentúry TASR. Čítajte viac. 

Pozrite si reportáž RTVS Zelené hliadky vo vlakoch zákon ignorujú (od 18:01) > tu

REKLAMAadv.:

5 KOMENTÁRE

  1. Toto má byť neobjektívna reportáž? Veď tu dostali vyjadrenie všetky strany, či samotná strana, alebo železnice, plus cestujúci, kde padli rôzne názory. Ale áno, poznáme „nestrannosť“ SMEtí, tj. písať veci z jednej strany, druhú ignorovať, nedať šancu vyjadriť sa im, alebo len zostrih účelovo z niektorých vyjadrení…. A potom ak spraví RTVS objektívnu reportáž, ľudia zo SMEtí ju považujú za neobjektívnu. Pretože oni takéto reportáže nerobia.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu