RTVS spracovala reportáž o Kotlebových hliadkach vo vlakoch. Tomáš Prokopčák z denníka SME za to televíziu neobjektívne kritizuje

Reportáž s názvom Zelené hliadky vo vlakoch zákon ignorujú uviedla 3. januára v štúdiu moderátorka Janette Štefánková a príspevok v teréne priniesla Alena Dudláková.

„Kamaráti z RTVS, to akože vážne? Natočiť reportáž o fašistických hliadkach vo vlakoch, nechať rozprávať Mazureka a len ľudí, ktorí to akože chvália, strih do osady, kde zase majú strach, a potom nechať čosi žvatlať železničiarov o akomsi „nemôžem/nechcem“?,“ napísal Tomáš Prokopčák, zástupca šéfredaktorky SME na sociálnej sieti a dodal „Akože ja som veľký fanúšik konceptu médií verejnej služby, ale snáď všetci chápame rozdiel medzi „nadprácou“, „vyváženosťou“ a „spoločenskou zodpovednosťou“. A že asi nebudem robiť presne to, čo fašisti chcú.“

Podľa nášho názoru je reportáž spracovaná korektne a objektívne, k téme dostal možnosť sa vyjadriť nielen člen tzv. zelenej hliadky, ktorý bol vo vlaku, poslanec za stranu ĽS-NS Milan Mazurek, ale aj hovorca Ministerstva spravodlivosti, hovorca ZSSK a advokát Viliam Karas. Dokonca priamo vo vlaku spravila reportérka aj anketu medzi cestujúcimi.

Tendenčné a neobjektívne spravodajstvo prináša práve denník SME, ktorý informuje neobjektívne o politike, prevažne o politickej strane Smer a zástupca šéfredaktorky SME už v minulosti kritizoval prácu redaktorov portálu Aktuality.sk, denníka N a agentúry TASR. Čítajte viac. 

Pozrite si reportáž RTVS Zelené hliadky vo vlakoch zákon ignorujú (od 18:01) > tu