Ľubomír Bajaník (repre foto: RTVS)

Kampaň divákov vyzýva k tomu, aby poctivo a zodpovedne nosili rúška, boli zodpovední a pri vyhodnocovaní informácií dotýkajúcich sa ochorenia COVID-19 siahali po overených zdrojoch a nereagovali na hoaxy a poplašné správy.

Kampaň používa slogan: „Nedávajme predčasne bodku za nosením rúšok. Dajme bodku za šírením hoaxov a neoverených správ.“ Tvárami kampane sa stali moderátori RTVS Ľubomír Bajaník, Marianna Ďurianová, Janette Štefánková, či Pavol Gašpar.

Cieľom je prispieť k upokojeniu napätej situácie a poskytnúť divákom relevantné informácie cez televízne obrazovky RTVS.

„V týchto časoch je úlohou verejnoprávneho média v prvom rade pravdivo, nestranne a okamžite informovať verejnosť o aktuálnom dianí a vývoji situácie, ale tiež upokojovať prirodzené napätie, ktoré druhá vlna pandémie a súvisiace vládne opatrenia so sebou prinášajú. Kľúčovou je pritom najmä pružnosť, akou dokážeme reagovať na aktuálne dianie a prinášať aktuálne informácie divákom,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

(ts,red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu