záber zo spotu: do kampane sa zapojil aj reportér Richard Bolješik (zdroj foto: FB/Richard Bolješik)

„Situácia na Slovensku je pre šíriaci sa koronavírus čoraz vážnejšia. Na situáciu, v ktorej sa správajú niektorí zodpovedne, iní berú nariadenia na ľahšiu váhu, sa rozhodla reagovať RTVS spustením novej kampane,“ uviedla RTVS.

„RTVS sa rozhodla spustiť kampaň Zostaňte doma a táto bublinka, ktorú máme aj na rúšku, bude súčasťou rôznych spotov, ale aj súčasťou spravodajstva a bude teda sprevádzať redaktorov aj moderátorov v najbližšom období,“ uviedol Vahram Chuguryan, šéf spravodajstva RTVS.

Cieľovou skupinou kampane sú primárne seniori, sekundárne celá populácia. RTVS bude sledovať vývoj situácie a podľa toho priebežne nastavovať i timing edukačnej kampane.

Kampaň používa mediatypy: rozhlas, televíziu, rúška, ktoré nosia redaktori a moderátori spravodajstva a pribudne logo kampane k podpisom zamestnancov RTVS v elektronickej komunikácii.

„Idea je úplne jednoduchá, RTVS sa ako verejnoprávne médium chcela zapojiť do všeobecného úsilia boja s pandémiou. Vybrali sme si odporúčanie „Zostaňte doma“, pretože to najlepšie ilustruje účinný „social distancing,“ povedal pre Mediahub.sk Richard Jajcay, riaditeľ Sekcie marketingu RTVS.

Do kampane sa zapojil i reportér Richard Bolješik. „Nad zapojením do kampane som neuvažoval ani sekundu. Som rád, že to bola práve RTVS, ktorá už ako prvá mala od 12. marca všetkých redaktorov a kameramanov v teréne s rúškami a následne aj moderátorov. Udali sme trend a stali sme sa vzorom pre celý svet. Dnes o nosení rúšok nepochybuje nikto. Podobné kampane, ako aj “zostaňte doma” môžu zachrániť a zachraňujú ľudské životy,“ uviedol pre Mediahub.sk Richard Bolješik.

Podľa Richarda Bolješika vírusové ochorenie korona bude mať vplyv na žurnalistiku: „Vplyv na žurnalistiku bude ohromný. Mení sa štýl práce, spôsoby, dramaturgia, zameranie relácií. Vstupujeme do doby, o ktorej nevieme málo. Jedno je isté, kríza trvá tretí týždeň a mnoho redakcií už teraz zápasí o prežitie. Prvé, čo škrtajú firmy, sú výdavky na reklamu. Žurnalistiku, novinárov a média čakajú ťažké časy…Vstupujeme do doby, o ktorej vieme málo,“ uviedol pre Mediahub.sk šéf investigatívneho tímu relácie Reportéri.

obrandované kampaňové rúško, ktoré budú nosiť všetci redaktori RTVS (zdroj foto: FB/Richard Bolješik)
Vizitka kampane:

riaditeľ Sekcie marketingu: Richard Jajcay
vedúci Odboru kreatívy: Igor Majkút
brand manager: Lucia Rolincová
art director: Igor Majkút, Tibor Kováč
copywriter: Jozef Rundes, Peter Barnáš
produkcia: Marek Urban

RTVS: Zostaňte doma

„Idea je úplne jednoduchá, RTVS sa ako verejnoprávne médium chcela zapojiť do všeobecného úsilia boja s pandémiou. Vybrali sme si odporúčanie „Zostaňte doma“, pretože to najlepšie ilustruje účinný „social distancing,“ povedal pre Mediahub.sk Richard Jajcay, riaditeľ Sekcie marketingu RTVS.Čítajte viac: https://www.mediahub.sk/rtvs-spustila-kampan-zostante-doma-reaguje-na-situaciu-s-koronavirusom/

Uverejnil používateľ mediawatch.dog Piatok 3. apríla 2020

Pozrite si video „making of“ z nakrúcania spotu:

… nakrucanie osvetovej kampane v spravodajstve.

Uverejnil používateľ Miro Frindt Streda 1. apríla 2020

Video, na ktorom vystupujú redaktori, sú súčasťou uceleného spravodajského bloku:

RTVS spustila kampaň Zostaňte doma

RTVS spustila kampaň Zostaňte domaSituácia na Slovensku je pre šíriaci sa koronavírus čoraz vážnejšia. Na situáciu, v ktorej sa správajú niektorí zodpovedne, iní berú nariadenia na ľahšiu váhu, sa rozhodla reagovať RTVS spustením novej kampane.Veronika Čokinová a Barbora Škulová

Uverejnil používateľ Správy RTVS Streda 1. apríla 2020

Súčasťou kampane je i spot s herečkou Zuzanou Kronerovou:


Do kampane sa zapojil i herec Dušan Kovár:

Zostaňte doma, odkazujú deti seniorom:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu