Špeciálnu epizódu uvidia diváci v piatok 24. júna o 22:30 hod. na Jednotke. Autorom série dokumentov Mafiáni je slovenský spisovateľ Gustáv Murín.

„Mafiáni boli od začiatku plánovaní ako 12-dielny dokumentárny cyklus, pričom každý z dielov mal maximálne 30 minút. Pri nakrúcaní seriálu sa však podarilo nazhromaždiť množstvo materiálu, ktorý Jaroslava Svěchotu spájal so skupinami organizovaného zločinu , ktoré operovali na Slovensku. Tvorcovia sa preto rozhodli tieto materiály využiť v samostatnom špeciálnom hodinovom dokumentárnom filme,“ uviedla televízia na svojom webe.

„Hoci prvé diely som prerábal aj desaťkrát, bola to povznášajúca práca aj vďaka celému štábu, ktorý sa podaril dať dokopy producentovi Mirovi Čížkovi. A, samozrejme, že sme sa aj hádali, čo je dobré znamenie, že všetci do toho dali maximum a záležalo im na výsledku,“ povedal Gustáv Murín v rozhovore pre Masmediálne.info.

Celý rozhovor si môžete prečítať > tu

Pozrite si upútavku na epizódu o Jaroslavovi Svěchotovi,  bývalom námestníkovi riaditeľa SIS, ktorý mal údajne stáť za kauzou únosu Michala Kováča, ml.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu