zdroj: RTVS

RTVS v súvislosti s májovými voľbami do Európskeho parlamentu pripravila novú publicistickú reláciu V centre Európy. Prvú časť odvysielala Dvojka v sobotu 26. januára. Ďalších päť dielov uvidia diváci počas víkendov vo februári, marci, apríli, máji a júli.

Relácia neformálnym a zrozumiteľným spôsobom objasní úlohu Európskeho parlamentu, prácu poslancov, tvorbu európskej legislatívy a návrhov.

Zároveň priblíži spôsob, akým môže široká verejnosť získavať informácie z Európskeho parlamentu priamo od ľudí, ktorí v ňom pôsobia a z verejne dostupných zdrojov.

Každý mesiac dvaja vybraní záujemcovia vycestujú s televíznym štábom RTVS na plenárnu schôdzu Európskeho parlamentu do Štrasburgu, kde rozoberú niektorú z aktuálnych európskych tém.

Ľudia, ktorých zaujíma dianie na európskej scéne, sa môžu do relácie prihlásiť prostredníctvom mobilnej aplikácie RTVS iReportér.

Informácie o vybraných témach budú zisťovať už počas cesty do Štrasburgu, kam sa dostanú rôznymi spôsobmi – vlakom, autom, letecky aj kombinovane.

Svoje zistenia budú priamo v Európskom parlamente konfrontovať s pomocou redaktora RTVS so slovenskými europoslancami a následne s odborníkom na európske záležitosti v bratislavskom štúdiu RTVS.

„Snažíme sa do týchto procesov atraktívnym spôsobom zaangažovať aj mladých ľudí, pretože voľby do Európskeho parlamentu a fungovanie Európskej únie je najmä o ich budúcnosti,“ uviedol šéf Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan.

RTVS sa s týmto televíznym projektom úspešne uchádzala o grant, ktorý vyhlásil Európsky parlament.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu