Atmosféra svetiel a hudby, sviatočné jedlo, koncerty, netradičné darčeky a čarovná sviatočná atmosféra pod rozhlasovou pyramídou – to sú prvé Vianočné trhy POD PYRAMÍDOU Slovenského rozhlasu.

RTVS v spolupráci s občianskymi združeniami Jedlé mesto a ID Space Team pozývajú na prvý ročník Vianočných trhov POD PYRAMÍDOU, ktoré sa uskutočnia od 1. decembra 2014 v priestore novej mestskej záhrady POD PYRAMÍDOU, umiestnenej na terase budovy Slovenského rozhlasu v Bratislave. Vianočné trhy budú otvorené denne vrátane nedieľ od 12.00 do 20.00 h.

Zámerom RTVS a participujúcich partnerov je pre všetkých návštevníkov vytvoriť magickú atmosféru Vianoc. Priestor dostane nielen bohatý hudobný program, ale aj sviatočné a zimné zvyky z rôznych kútov Slovenska či sveta. Chýbať nebude zdravé a kvalitné jedlo, trh s darčekmi a množstvo prekvapení v jedinečnom sviatočnom prostredí.

Na návštevníkov počas Vianočných trhov čakajú nielen stánky, ale aj veľký vyhrievaný stan na terasách Slovenského rozhlasu, v ktorom bude prebiehať väčšina podujatí a koncertov. Budú sa podávať vianočné jedlá z kvalitných surovín, rodinné jedlá z iných kultúr, spoločne pripravené tradičné jedlá a nefalšovaný vianočný punč.

Pod vianočný stromček môžu návštevníci priniesť dary pre ľudí v núdzi, darčeky pre blízkych zabalia dobrovoľníci v benefičnom baliacom kútiku a priamo na mieste môžu tiež poslať sviatočný pozdrav.

Pódium bude patriť nielen mladým kapelám, ale aj tradičnej sviatočnej hudbe v podaní Detského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu či vystúpeniu folklórneho súboru. Pre návštevníkov je pripravených takmer 50 koncertov – Korben Dallas, NVMERI, Billy Barman a  mnoho ďalších, diskusií a premietaní.

Najmenší návštevníci, ale aj ich rodičia sa môžu tešiť na premietanie klasických rozprávok z  archívu RTVS, každý pracovný deň o 20.00 h sa v stane budú premietať priame prenosy z Adventných koncertov RTVS.

Pozvite priateľov cez udalosť na Facebooku > TU
Viac informácií o Záhrade POD PYRAMÍDOU môžete nájsť > TU

Zdroj: TASR

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu