Moderátorka Katka Brychtová počas nakrúcania relácie Encyklopédia prevencie (zdroj: RTVS)

RTVS prispôsobuje druhej vlne pandémie aj vysielaciu štruktúru Trojky. Do vysielania zaraďuje programy, ktoré majú pomôcť stredoškolákom pri dištančnom vyučovaní aj seniorom pri predchádzaní zdravotným rizikám.

„V snahe pomôcť stredoškolákom, a hlavne maturantom, pri dištančnom vyučovaní zaraďujeme do vysielania cyklus televíznych adaptácií pôvodných literárnych diel, ktoré sú súčasťou maturitných skúšok,“ upresňuje intendantka tretieho televízneho okruhu Judita Gembická. Cyklus prinesie RTVS na obrazovky Trojky od 19. októbra každý pracovný deň o 13.05 h.

RTVS vo vysielaní reflektuje aj hrozby a záťaž kladenú na seniorov, ktorí sú počas pandémie rizikovou skupinou obyvateľstva. „Pre seniorov zaraďujeme do vysielania Trojky Encyklopédiu prevencie. Ide o 20-dielny cyklus, ktorý radí seniorom ako sa vyhnúť nákaze, udržať si duševné zdravie, predchádzať bezpečnostným rizikám a v neposlednom rade, ako si posilňovať svoj organizmus cvičením,“ dodáva Gembická. Seniori si ho môžu pozrieť každý pracovný deň o 12.55 h. už od pondelka 19. októbra.

RTVS neustále reaguje na aktuálnu situáciu zmenami vo vysielacej štruktúre od začiatku druhej vlny pandémie koronavírusu. Počas uplynulých týždňov bolo do vysielania zaradených niekoľko aktuálnych formátov, ako Večera s Havranom pri okrúhlom stole, ktorá sa venovala dopadu koronakrízy na kultúrnu obec, dokument Braňa Špačeka More hudby, ktorý ponúkol pohľad na prvú vlnu pandémie očami hudobníkov.

RTVS divákom tiež ponúkla aj špeciálnu reláciu Druhá vlna s premiérom SR Igorom Matovičom a odborníkmi z viacerých oblastí. Pre divákov tiež pripravuje voľné pokračovanie dokumentu More hudby o situácii v audiovizuálnom priemysle.

RTVS tiež spustila informačnú kampaň, ktorá divákov vyzýva k tomu, aby poctivo a zodpovedne nosili rúška, dodržiavali všetky nariadenia a odporúčania Úradu verejného zdravotníctva, boli zodpovední a pri vyhodnocovaní informácií dotýkajúcich sa ochorenia COVID-19 siahali po overených zdrojoch a nereagovali na hoaxy a poplašné správy. Cieľom je prispieť k upokojeniu napätej situácie a poskytnúť divákom relevantné informácie cez televízne obrazovky RTVS.

Matej Tóth počas nakrúcania relácie Encyklopédia prevencie (zdroj: RTVS)

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu