zdroj: RTVS

V banskobystrickom štúdiu RTVS sa v tomto týždni po prvýkrát vysielal program Rádia Regina Stred zo zrekonštruovaného vysielacieho pracoviska. Prvou reláciou odvysielanou zo štúdia boli regionálne správy zo stredného Slovenska, nasledované magazínom Štvorlístok.

Rozhlasové štúdio prešlo kompletnou technologickou modernizáciou. Po pätnástich rokoch neustálej prevádzky došlo k výmene vysielacieho pultu a prepojovača, ktorý výrazne rozšíril a zjednodušil prácu vysielacích technikov aj moderátorov. Vďaka dispozičným zmenám vzniklo spoločné vysielacie štúdio s réžiou a paralelné diskusné štúdio.

Práce na rekonštrukcii negatívne ovplyvnila pandémia COVID – 19, ktorá sa podpísala na omeškaní dodávky technologického zariadenia, ako aj akustického obloženia kvôli komplikáciám pri medzinárodnej preprave tovarov.

Rekonštrukciu realizovali odborné útvary RTVS, predovšetkým Odbor techniky SRo Bratislava, v úzkej spolupráci s banskobystrickými rozhlasovými technikmi.

Zrekonštruované vysielacie pracovisko bude primárne slúžiť autonómnemu vysielaniu Rádia Regina Stred, vo výnimočných prípadoch poslúži štúdio aj na zabezpečenie vysielania ostatných rozhlasových programových služieb RTVS, ako je Rádio Slovensko či Rádio Devín.

„Zrekonštruované pracovisko ponúka všetky technologické možnosti moderného rozhlasového vysielania. Je to pre nás vzpruha do ďalšej práce a prichádza v najlepšom možnom čase. Ani rozhlasoví tvorcovia totiž nerezignovali na svoje úlohy smerom k poslucháčom a vyrábajú pestré a hodnotné programy z regiónu stredného Slovenska aj za súčasných náročných podmienok,“ hovorí riaditeľ štúdia RTVS Banská Bystrica Miroslav Debnár.

V programe Rádia Regina Stred dominujú spravodajské a publicistické relácie z aktuálneho diania v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. V nemalej miere sa banskobystrické štúdio venuje aj príprave a vysielaniu hudobných, hudobno-slovných a umeleckých programov s akcentom na využitie kreatívneho potenciálu stredného Slovenska.

Rádio Regina Stred v súčasnosti ponúka spravidla 12 hodín autonómneho vysielania v pracovných dňoch. Počas víkendov je rozsah autonómneho vysielania približne osem hodín denne. Vo večerných a nočných hodinách vysiela Rádio Regina spoločný program, zostavený z ponuky všetkých troch štúdií v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

zdroj: RTVS

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu