RTVS zverejnila prvé zábery z vianočnej rozprávky Čarovný kamienok

Zdroj foto: Igor Majkút RTVS

Nová pôvodná rozprávka z tvorby RTVS, bude mať premiéru na Štedrý večer, diváci si však prvé zábery môžu pozrieť už teraz vo videoklipe k titulnej skladbe V tichu.

Pieseň nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a naspievala folková speváčka Veronika Rabada.

Čarovný kamienok je rozprávka o plnení želaní, sile ľudskej lásky, ale najmä o láske k prírode. Príroda je nielen hlavným motívom rozprávky, ale aj titulnej skladby v Tichu.

Diváci sa 24. decembra môžu tešiť na láskyplný rozprávkový príbeh a krásne zábery slovenskej a moravskej prírody.

RTVS rozprávku natáčalo v lokalitách ako Ľubochnianska dolina, Krupinské bralce, Kvačianska dolina, Červený kameň či Priepasť Macocha.

„Vo videoklipe uvidia diváci nielen krásne scenérie, v ktorých sme točili. Stretnú sa aj s hlavnými hrdinami Čarovného kamienka a lesnými vládcami či bytosťami. Tí sa snažia les zachrániť pred mladým grófom, ktorý ho chce zo svojej chamtivosti zničiť,“ prezradila režisérka rozprávky a videoklipu Kristína Herczegová.

Videoklip k skladbe V tichu a prvé zábery z rozprávky Čarovný kamienok:

Vianočnú rozprávku Čarovný kamienok odvysiela RTVS v premiére na Štedrý deň o 19:45 na Jednotke.

Príbeh rozprávky:

V jednej rozprávkovej krajine žili ľudia dlhé roky spokojne, mali svoje bežné radosti aj starosti, tešili sa z prírody naokolo, majestátneho lesa.

Neprekážalo im, že je panstvo opustené a nemajú žiadneho pána. Mali pokoj a mohli si žiť slobodne. Nikto netušil, že príchod panstva znamená zmenu života k horšiemu.

A netušili to ani obyvatelia lesnej ríše, ktorá bola nielen krásna, ale aj zvláštna. Okrem divých zvierat, vtákov a motýľov tu žili aj víly, škriatkovia, trpaslíci a iné čarovné a viac či menej očarujúce stvorenia, ľudskému oku neviditeľné.

Vládcovia lesa darovali strigôňom Bendegúzovi (Ady Hajdu) a Sebele (Zuzana Bydžovská) čarovný kamienok, ktorý mal moc plniť ľudské želania. Strigôni uzatvorili stávku, či ľudia moc čarovného kamienka zneužijú, alebo použijú na dobré skutky.

A tak sa kamienok dostal do sveta ľudí a pokojný život obyvateľov lesa, malebnej dediny a panstva čakali veľké zmeny.

Na panstvo v sprievode komorníka Vendelína (Jakub Rybárik) a sestry Júlie (Kristína Spačová) prichádza mladý gróf Henrich (Daniel Žulčák), ktorého úlohou je zveľadiť majetok a naučiť sa hospodáriť.

Henrich, ktorý má obrovské podlžnosti a množstvo negatívnych charakterových vlastností, má však iný úmysel. Rozhodne sa vyrúbať les.

Do cesty sa mu však postavia nielen obyvatelia lesa, ale aj mlynár Matúš (Jakub Jablonský) a jeho sestra, grófka Júlia. Čo sa stane s čarovným kamienkom? Vyhrá stávku Bendegúz, či Sebela?

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu