Rudolf Vasky (repro foto: YouTube/R. Vasky)

Kontroverzný youtuber sa objavil s kamerou v piatok 17.10. 2020 v Bratislave na protestnom zhromaždení, i napriek zákazu zhromažďovania v čase vyhláseného núdzového stavu.

Rudolf Vasky protest dokumentoval obrazovým záznamom a prihováral sa verejnosti, čo mu súd vo svojom rozhodnutí zakázal a čo už niekoľko krát porušil a skončil opakovane vo väzení.

Video zverejnil pre uzavretú skupinu fanúšikov na YouTube. Fanúšikov opäť vyzýva, aby ho podporili a zasielali mu finančné dary.

„Všetci Vasky Jugendi a podporovatelia, prihláste sa sem na videjko z protestu,“ uviedol Rudolf Vasky 18.10.2020 na sociálnej sieti Facebook.

Kontroverzných youtuberov Martina Daňa a Ruda Vaskeho zadržala 13. decembra 2019 polícia, pre prečin výtržníctva, ktorého sa mali dopustiť publikovaním hanlivých videí na YouTube. Následne ich súd v januári 2020 prepustil z väzby a vyšetroval na slobode, ale zakázal im publikovať videá a prejavy na verejnosti.

Vasky to porušil a v priebehu marca 2020 zverejnil na svojom kanáli viacero nových videí. Obracal sa v nich k bohu, k divákom, ktorým tvrdil, že ich „miluje“ a vyzýval ich, aby mu posielali finančné príspevky.

1. apríla 2020 ho opäť zadržala NAKA a umiestnila do cely predbežného zadržania, 4. apríla Okresný súd BA I rozhodol o jeho opätovnom vzatí do väzby, pre nerešpektovanie rozhodnutia súdu.

31. augusta 2020 opäť súd rozhodol o jeho prepustení a preventívnu väzbu nahradil dohľadom probačného úradníka. „Odvolací súd obvinenému uložil zákaz uverejňovať prostredníctvom webu, televízie, prípadne akéhokoľvek iného komunikačného prostriedku príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel, ktoré sú výsledkom vlastnej tvorby obvinených, ako aj zdržať sa verbálnych prejavov adresovaných verejnosti,“ uviedol denník N.

I napriek zákazu Vasky nakrúca videá, adresuje verbálne prejavy verejnosti, čo je zrejmé zo záznamu ktorý nakrútil. Video zverejnil 18.10.2020 na YouTube pre uzavretú skupinu používateľov, hneď v úvode v ňom podnecuje k násiliu a používa vulgarizmy. Video malo 19.10. celkom 969 zhliadnutí:

Pozri > https://fb.watch/4v5a2SMHfb/

Záznam z prepustenia z väzby 31.8.2020 (zdroj: GINN):

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu