Rada pre vysielanie a retransmisiu v utorok 13.5. rozhodla o výsledkoch výberového konania na obsadenie frekvencií pre rozhlasové terestriálne vysielanie. Rada pridelila všetkých pätnásť frekvencií zaradených do jarného výberového konania, a to šiestim z jedenástich záujemcov, ktorí sa zúčastnili verejného vypočutia.

O frekvencie sa pôvodne uchádzalo štrnásť subjektov, Rádio LUMEN, spol. s r.o. však svoju žiadosť o udelenie frekvencie zobralo späť; občianske združenie Company art a žiadateľa Pavla Pipišku Rada z výberového konania vylúčila, pretože nesplnili podmienky účasti v ňom.

“Dvaja z uchádzačov napriek prihláseniu sa do výberového konania frekvencie nezískajú: Rádio LUMEN, spol. s r.o., svoju žiadosť o udelenie frekvencie zobralo späť; občianske združenie Company art Rada z výberového konania vylúčila, pretože právnickej osobe možno licenciu na vysielanie udeliť len ak má právnu formu obchodnej spoločnosti,” uviedla Jelčová z RVR.

Zoznam všetkých frekvencií a víťazov jarného výberového konania:

Tabulka RVR 13.5.2014

Najviac frekvencií – šesť získal vysielateľ C.S.M group s. r. o. – rádio Rocková republika; päť z nich si spoločnosť sama skoordinovala, frekvencia 95,3 MHz Rožňava bola v minulosti pridelená spoločnosti LOUD, s.r.o., ktorá nezačala v zákonnej lehote vysielať, preto jej licencia na vysielanie zanikla.

Ďalšiu z frekvencií uvoľnených po spoločnosti LOUD s.r.o. – 88,2 MHz Nitra, o ktorú bol vo výberovom konaní najväčší záujem, získal vysielateľ Best FM Media, spol. s r.o. Rada mu pridelila aj frekvencie 88,1 MHz Zvolen a 91,0 MHz Žiar nad Hronom, vďaka čomu Rádio Best FM rozšíri svoje pokrytie na strednom Slovensku.

Po dve frekvencie získali spoločnosť RADIO ROCK, s. r. o. (Rádio One Retro) a nový vysielateľ RADIO FORMAT CONSULTING s.r.o., ktorý bude svoju programovú službu Rádio ELÁN šíriť na frekvenciách 99,4 MHz Banská Bystrica a 92,0 MHz Prešov. Ostatní dvaja úspešní žiadatelia jarného výberového konania svoje pokrytie rozšíria o jednu frekvenciu.

Do slovenského éteru tak vstúpi aj nový vysielateľ Rádio Elán, ktoré bude podľa predloženého projektu 100-% slovenským rádiom, zameraným na domáce dianie, podporeným slovenskou hudbou, ktorej ľudia rozumejú.

„Posilnil sa tzv. stredný segment, myslím teraz Rockovú republiku, Best FM a Rádio Rock. Ukazuje sa, že pomaly sa vyčerpáva spektrum, ktoré sa dalo vysielateľom udeľovať v analógovom vysielaní. Nájdu sa ešte slabšie frekvencie, zdá sa však, že záujem tu je, čo vidíme aj z tohto výberového konania. Asi budeme musieť veľmi seriózne začať uvažovať o digitálnom vysielaní DAB +, aby sa začal proces a postupne sa dalo naň prejsť, je to dlhý legislatívny a technický proces, záujemcovia by tu boli,“ uviedol pre TASR k dnešnému rozhodnutiu Rady pre vysielanie a retransmisiu jej predseda Miloš Mistrík.

Rádiu Best FM sa jednoznačne darí expandovať na slovenskom rádiovom trhu. Popri neustálom rozširovaní programovej ponuky sa kontinuálne sústredíme na to, aby sme mohli ponúknuť vysielanie rádia Best FM čo najväčšiemu počtu obyvateľov Slovenska,“ uzavrel manažér rádia Best FM Richard Dírer.

 

Zdroj: Rada pre vysielanie a retransmisiu, TASR, foto Rádio Rocková republika, masmediálne.info

REKLAMAadv.:

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu