Rada pre vysielanie a retransmisiu v utorok 24. mája rozhodla v jarnom výberovom konaní o pridelení štrnástich zo šestnástich voľných rozhlasových frekvencií na terestriálne vysielanie.

„Rozhodovanie o najžiadanejšej frekvencii 97,7 MHz Košice Rada odročila na najbližšie zasadnutie, pretože ani jeden z troch uchádzačov o frekvenciu dnes nezískal potrebných päť hlasov členov Rady. Konanie o frekvenciu 88,9 MHz Liptovský Mikuláš (predtým Dobré rádio), ktorej pridelenie požadoval vysielateľ RADIO ONE ROCK s.r.o. (Radio One Rock), Rada z procesných dôvodov prerušila na 30 dní,“ povedala Lucia Jelčová, hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu.

„Najviac frekvencií – šesť získal vysielateľ rádia Rocková republika, C.S.M. group s. r. o. Frekvencie v Dolnom Kubíne, Poprade, Prešove, Prievidzi, Trenčíne a Trnave, o ktoré rozšíri svoje pokrytie, spoločnosť individuálne skoordinovala. Po dve frekvencie získali vysielatelia D.EXPRES, k.s. (Rádio EXPRES), Best FM Media, spol. s r.o. (Rádio Best FM) a Rádio Rebeca, s.r.o. (Rádio Rebeca). Všetky sú individuálne skoordinované úspešnými uchádzačmi. Dve frekvencie – 99,4 MHz Banská Bystrica a 97,2 MHz Prešov Rada pridelila novému vysielateľovi INICIATÍVA, s.r.o., ktorý na nich spustí vysielanie rádia Roma. Spoločnosť sa uchádza aj o spomínanú frekvenciu 97,7 MHz Košice, uvoľnenú po spoločnosti DRV, s.r.o (Dobré rádio), o ktorej bude Rada rozhodovať opätovne na budúcom zasadnutí. Záujem o ňu majú tiež spoločnosti Rádio Prešov, s.r.o. (RÁDIO PREŠOV) a RADIO ONE, s.r.o. (Rádio One), ktorým v aktuálnom výberovom konaní zatiaľ Rada nepridelila žiadnu frekvenciu,“ doplnila Jelčová.

Najviac nových frekvencií získalo rádio Rocková republika, ide o frekvencie  v Dolnom Kubíne, Poprade, Prešove, Prievidzi, Trenčíne a Trnave.

„Z pohľadu našich plánov je pridelenie šiestich frekvencií veľkým a zásadným posunom Rockovej republiky. Rozrastá sa pokrytie, ale aj obchodné aktivity a možnosti byť bližšie k našim priaznivcom. Aktuálny plán je čo najskôr úspešne rozvysielať pridelené frekvencie a tým upevňovať našu pozíciu na trhu,“ povedala pre Masmediálne.info Hana Koblišková, generálna riaditeľka rádia Rocková republika.

Zoznam všetkých frekvencií a úspešných uchádzačov jarného výberového konania:

 

Zoznam všetkých frekvencií a úspešných uchádzačov jarného výberového konania 24.5.2016
zdroj: RVR

Prečítajte si > Martin Lengyel: Chceme alternatívnym prieskumom ukázať akú počúvanosť majú menšie rádia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu