Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila v utorok 2.12.  finančné sankcie. Jej členovia ich tentoraz odsúhlasili vysielateľovi MAC TV, s. r. o. (programová služba JOJ). Zároveň na tomto zasadnutí RVR rozhodla o výsledkoch jesenného výberového konania na obsadenie voľných terestriálnych frekvencií. Šesť nových frekvencií na rozhlasové vysielanie, ktoré boli do výberového konania zaradené, pridelila piatim vysielateľom. Každý z nich sa uchádzal o frekvencie, ktoré si sám skoordinoval.

Spoločnosť MAC TV má zaplatiť dve pokuty, a to vo výške 5000 eur a 1000 eur. V prvom prípade je dôvodom nadmerné prerušovanie programu reklamou. TV JOJ konkrétne dvakrát prerušila reláciu Črepiny dňa 30. júna. Druhá pokuta súvisí s tým, že rada nedostala na vyžiadanie súvislý záznam večerného vysielania stanice z 1. júla.

Rovnaký vysielateľ a rovnaká televízia si vyslúžili od členov rady aj upozornenie za porušenie zákona. K tomu došlo počas Veľkých Novín dňa 26. mája. V príspevku Adopcia detí homosexuálom televízia nedodržala ustanovenie hovoriace o objektívnosti a nestrannosti a oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Na porušenie zákona RVR upozornila aj vysielateľov Ring TV (s. r. o. INTERACTIV.ME) a Rádia Sever (s. r. o. ASISTENT CONSULTING COMPANY). V prvom prípade program Eurovýhra, odvysielaný 24. mája, obsahoval nejednoznačné, nepresné a nesprávne inštruovanie o spôsobe riešenia zadanej úlohy. V druhom prípade nebola počas vysielania programu Žilinský večerník 18. júna zreteľne odlíšená reklama.

Nové rozhlasové frekvencie

Šesť nových frekvencií na rozhlasové vysielanie, ktoré boli do výberového konania zaradené, pridelila RVR piatim vysielateľom. Každý z nich sa uchádzal o frekvencie, ktoré si sám skoordinoval.

O dve frekvencie – 88,6 MHz Banská Bystrica a 96,7 MHz Liptovský Mikuláš rozšíri svoje pokrytie spoločnosť C.S.M group s.r.o., vysielateľ rádia Rocková republika. Po jednej frekvencii získali vysielatelia D.EXPRES, k.s. (Rádio EXPRES), T.W.Rádio s.r.o. (Rádio 7), Best FM Media spol. s r.o. (Rádio Best Fm) a Rádio Rebeca, s.r.o. (Rádio Rebeca).

Zoznam všetkých frekvencií a úspešných uchádzačov jesenného výberového konania:

RVR udelila pokutu televízii JOJ a pridelila nové rozhlasové frekvencie - tabulka

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu