RVR rozhodla o udelení sankcie vo forme pokuty 10 tisíc eur televízii Markíza za neprimeranú dĺžku brejku reklamných šotov.

RVR udelila televízii Markíza pokutu 10 tisíc eur!
autor ilustračnej foto: Billy Frank Alexander , zdroj: freeimages.com

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozhodla v utorok 10. marca na svojom zasadnutí o udelení pokuty vo výške 10 000 eur televízii Markíza za odvysielanú upútavku na koncert projektu Hlasy Richarda Müllera a kapely Fragile.

TV Markíza porušila ustanovenie zákona v tom, že dĺžka 12 minútového reklamného brejku bola predĺžená práve odvysielaním predmetnej upútavky na koncert, ktorú rada vyhodnotila ako reklamný šot. Stalo sa tak v uvedených dňoch až v 28-ich prípadoch a celkový povolený 12-minútový časový rozsah reklamy prekročila vždy o zhruba 30 sekúnd, za čo jej rada udelila pokutu.

Voči televízii Markíza bolo začaté aj správne konanie v troch prípadoch, vo veci možného porušenia ustanovenia zákona, ktoré sa týka označovania programu z dôvody ochrany maloletých divákov (JSO), keďže odvysielala programy Ordinácia v ružovej záhrade, Dva a pol chlapa, ktoré označila ako nevhodný do 12 rokov, čím mohlo dôjsť k nesprávnemu uplatneniu označovania programu.

Celé znenie výstupu z Rady pre vysielanie a retransmisiu si môžete pozrieť > tu

Marián Luha

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu