S denníkom N už odmieta komunikovať aj Váhostav, nielen ministri-zdroj-pixabay.com
zdroj ilustračnej foto: pixabay.com

Po tom čo sa rozhodli ministri vlády SR ignorovať novinárov z denníka N, sa rozhodol rovnako reagovať aj Váhostav. Takýto krok nie je o porušovaní princípov slobody slova a tlače zo strany ústavných činiteľov a súkromnej spoločnosti, pretože novinári denníka N vystupujú často neprofesionálne a nectia si zásady slušnej novinárskej práce a ľudského prístupu.

Spoločnosť Váhostav SK  uviedla že si ctí novinárske povolanie, ktorého hlavnou úlohou je získavanie a sprostredkovanie overených a hlavne pravdivých informácií. Vedenie firmy nemá problém komunikovať so zástupcami všetkých redakcií, ktorí sa pravidelne na spoločnosť obracajú so svojimi otázkami.

„Pomyselný pohár trpezlivosti však pretiekol pri Denníku N. Napriek tomu, že sme redakcii adresovali niekoľko elektronických žiadostí s vysvetlením nepravdivých a chybne interpretovaných informácií, opravy sme sa nedočkali. Preto sme sa rozhodli, že s novinármi z tejto redakcie nebudeme komunikovať, kým zjavne nepravdivé informácie vo svojich článkoch neopravia,“ povedal hovorca spoločnosti Tomáš Halán.

Chyby o Váhostave urobila redakcia Denníka N vo svojich článkoch aj v minulosti. Niektoré po upozornení zmenila, niektoré nie.

Naposledy sa Váhostav obrátil na redakciu so žiadosťami o opravu nepravdivých údajov o reštrukturalizácii. Denník N uvádza, že Váhostav môže na základe súhlasného stanoviska súdu vyškrtať 85 percent dlhov.

„Tieto informácie sú nepravdivé. Redakcia nielenže nesprávne uviedla mieru uspokojenia veriteľov, ale aj skutočnosť, že firmy môžu po schválení reštrukturalizačného plánu odpísať dlhy. Ale to bolo možné iba pred novelizáciou zákonov. Naopak, pohľadávky veriteľov do polovice dlhu nezanikajú a druhá polovica predstavuje ich majetkové právo byť uspokojený zo zisku alebo iných vlastných zdrojov. Tak hovorí súčasný zákon,“ doplnil Halán.

Všetky ostatné redakcie, s ktorými Váhostav pravidelne komunikuje, ako napríklad verejnoprávny telerozhlas, denníky SME, Hospodárske noviny, či agentúry TASR a SITA, priniesli informácie, ktoré odrážajú dnes platné znenie zákonov.

„Veríme, že hlavnou úlohou každého novinára je poskytnúť objektívne informácie. Nemáme problém sa vrátiť ku vzájomnej komunikácii, pokiaľ redakcia Denníka N bude dodržiavať štandardy kladené na novinársku prácu,“ doplnil Halán.

Obrátime sa na vedenie denníka N a doplníme ich prípadnú reakciu do publikovanej správy.

Aktualizované 11:26 hod:

„Nie som si vedomý, že by sme v článkoch o Váhostave urobili zásadnú chybu. Ak by to tak bolo, sme pripravení ju opraviť. Rovnako ako sme to už urobili v minulosti. Rozhodnutie Váhostavu nekomunikovať s redakciou Denníka N je však zjavne inšpirované rozhodnutím vlády. Aj v tomto prípade to je asi pohodlné riešenie, ako sa zbaviť nepríjemných otázok, „ uviedol pre masmedialne.info Matúš Kostolný, šéfredaktor denníka N.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu