Bratislavské noviny kúpil Karol Biermann, ktorý vlastní i podiel v spoločnosti Perex, ktorá vydáva denník Pravda. Jeho podnikateľské aktivity sú v kuloároch spájané s finančnou skupinou J&T.

Bratislavské noviny v minulosti vlastnil prostredníctvom spoločnosti Nivel Plus súčasný starosta mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík, ktorý bol vtedy aj ich šéfredaktorom. Noviny použil aj vo svojej volebnej kampani v roku 2014. Konateľkou Nivel Plus bola ešte donedávna jeho manželka Anna Vargová.

“Majiteľom NIVEL PLUS, s.r.o., som stále ja, ale dňom nástupu do funkcie starostu som prestal byť konateľom spoločnosti a šéfredaktorom. Konateľkou spoločnosti je moja manželka Anna Vargová, “ uviedol v apríli 2015 pre Masmediálne.info starosta Radoslav Števčík.

Novým vlastníkom Bratislavských novín a zároveň jediným konateľom spoločnosti Nivel Plus sa stal 21. júla 2016 Karol Biermann (brat filmového producenta Rudolfa Biermanna), ktorý zároveň vlastní prostredníctvom českej spol. Florena, a.s. aj podiel v spoločnosti Perex, a.s., ktorá vydáva denník Pravda.

„Chcem zachovať bohatú tradíciu Bratislavských novín a aj naďalej prinášať Bratislavčanom aktuálne informácie o našom hlavnom meste“ povedal Karol Biermann pre Bratislavské noviny. 

„Bratislavské noviny vznikli 1. septembra 1998 ako dvojtýždenník. Od roku 2006 prešli na týždennú periodicitu, v roku 2012 sa ich vydávanie vrátilo na dvojtýždennú bázu. Aktuálne vychádzajú v náklade 224 100 ks a do poštových schránok bratislavských domácností ich roznáša Slovenská pošta, a.s. Noviny od júna 2016 tlačí olomoucká tlačiareň MAFRAPRINT,“ uviedlo vydavateľstvo Nivel Plus.

Vydavateľstvo zároveň vlastní a prevádzkuje i internetový portál bratislavskenoviny.sk, ktorý v priemere mesačne tento rok ( v januári až júni) navštívilo viac ako 34 tisíc unikátnych návštevníkov. Dáta pochádzajú z výskumu AIMmonitor.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu