Worldcom Public Relations Group sieť nezávislých PR agentúr oznámila menovanie Scotta Chaikina z americkej agentúry Dix & Eaton za výkonného predsedu predstavenstva siete Worldcom. Voľba Chaikina a členov predstavenstva pre obdobie rokov 2015 – 2016 sa uskutočnila ešte počas výročného letného summitu v Rio de Janeiro.

Worldcom Public Relations Group je už 25 rokov poprednou partnerskou sieťou nezávislých PR agentúr. 128 pobočiek po celom svete zamestnáva 1900 pracovníkov na 102 krajinách na šiestich kontinentoch.

Worldcom ponúka prostredníctvom svojich členov služby 3286 klientom. Skupina vznikla v roku 1988. Jediným slovenským členom skupiny Worldcom je agentúra PRAM Consulting.

Scott Chaikin je šéfom komunikačnej agentúry Dix & Eaton, ktorá má sídlo v americkom Clevelande. Agentúra sa špecializuje na mediálne vzťahy, investor relations, krízovú komunikáciu a marketingovú komunikáciu. Chaikin je jej najvyšším predstaviteľom od roku 2000, od roku 1998 až do 1. júla 2015 zastával v agentúre Dix & Eaton pozíciu výkonného riaditeľa.

„Rozmanitosť a skúsenosti predstavenstva ukazujú široký záber Worldcomu, ktorý prináša prvotriedne výsledky na všetkých trhoch, pričom profituje najmä z kombinácie expertízy a unikátnej podpornej siete,“ povedal Chaikin.

„O našich partnerov je dobre postarané. V rámci organizácie podporujeme zdieľanie skúsenosti a expertízu, z čoho nakoniec profitujú klienti, ale aj samotní partneri. Náš partnerský model nám dovoľuje byť dostatočne flexibilný, aby sme boli schopní naplniť potreby klienta bez bremena korporátnej štruktúry, “ doplnil Chaikin.

Patrik Schober
Patrik Schober

Členom najvyššieho výkonného orgánu siete Worldcom sa stal aj Managing Partner česko-slovenskej komunikačnej agentúry PRAM Consulting, Patrik Schober.

Je predsedom Worldcom za región EMEA, v Brazílii bol zároveň zvolený za kandidáta na budúceho predsedu predstavenstva Worldcom PR Group. Túto pozíciu by mal zastávať od roku 2016.

PRAM Consulting je česko-slovenská PR agentúra založená v roku 2001. Od začiatku pracuje pre nadnárodné korporácie, rovnako aj pre lokálne firmy. Medzi jej klientov patria napríklad Microsoft, Panasonic, Ericsson, Cemex, SES Astra, EU či Alliance Healthcare.

PRAM Consulting je fullservisová agentúra, ponúkajúca služby v oblasti mediálnej komunikácie, online komunikácie, marketingu a eventov. Agentúra má dve pobočky – v Prahe a Bratislave.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu