Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák s manželkou podali žalobu voči vydavateľstvu online denníka Konzervatívny výber. Správu som aktualizoval o vyjadrenie Jaroslava Haščáka, hovorcu Penty Martina Danka a aj Petra Pčolinského, hlavného organizátora protestov Gorila, v súčasnosti redaktora Konzervatívneho výberu.

Konzervatívny výber v piatok 2. októbra na svojom webe  upozornil na žaloby, ktoré voči nemu podal zakladateľ skupiny Penta Jaroslav Haščák s manželkou.

Dôvodom takéhoto kroku je video, ktoré denník Konzervatívny výber zverejnil 5.6.2015, zobrazuje súčasné sídlo Haščákovcov situované neďaleko Záhorskej Bystrice. Dom vlastní podľa zistení denníka Nový Čas bývalý minister hospodárstva Tomáš Malatinský.

„Pente street“ sa podrobne venoval už denník Nový Čas a uviedol, kto býva v ktorom dome v tomto uzavretom areáli neďaleko Záhorskej Bystrice.

Oficiálne sa toto miesto volá Na Holom vrchu a podľa informácií denníka Nový Čas  tam žije nielen Jaroslav Haščák s manželkou, ale aj jeho brat Miloslav Haščák, ďalší spolumajiteľ Penty Jozef Oravkin s manželkou, Natália Reľovská, rodená Haščáková (Jarova sestra), ďalší spolumajiteľ finančnej skupiny Jozef Špirko, ale i Peter Benedikt, manažér Penty a Vladimír Kristl, bývalý člen predstavenstva spol. Penta Reality. Celý areál je oplotený a denne strážený 24 hodín bezpečnostnou službou.

Tom Nicholson na svojom blogu SME.sk bližšie popisuje okolnosti za ktorých Penta získala pozemok Na Holom vrchu č. 6, od firmy Elektrovod prostredníctvom Tomáša Malatinského, bývalého ministra hospodárstva. Tom Nicholson je autorom knihy Gorila.

Predpokladám, že zverejnením videa nebol porušený žiaden zákon, pravdou však je že Milan Krajniak, majiteľ vydavateľstva Konzervatívneho výberu spoločnosti Kniha do ucha, s.r.o. dlhodobo publikuje, podľa môjho názoru neoverené skutkové tvrdenia o skupine Penta Investments na svojom webe PoslednyKriziak.sk v rubrike Mordor Penta.

Zdá sa, že pohár trpezlivosti Jara Haščáka pretiekol práve teraz. Haščák však nežaluje len Krajniaka, ale aj šéfredaktora Konzervatívneho výberu Vladimíra Pčolinského, brata Petra Pčolinského, jedného z hlavných organizátorov protestov v Kauze Gorila.

Podľa vyjadrení Konzervatívneho výberu v minulosti podal Haščák na Krajniaka trestné oznámenie pre kontroverzné články uverejnené na jeho webe PoslednyKriziak.sk, ktoré opisujú spoločnosť Penta,  no neuspel a vyšetrovateľ jeho trestné oznámenie nedávno zamietol.

Ďalšia zbytočná žaloba, môj názor, Penta ňou len upozorňuje na Kauzu Gorila, ktorá už pomaly upadá do zabudnutia.

Nedávno Penta podala žaloby aj voči Denníku N a Hospodárskym novinám, nepáčili sa jej komentáre Tina Čikovského a Daga Daniša. Dag Daniš píše komentáre aj pre Konzervatívny výber, nielen HN.

Penta Investments vlastní viaceré médiá na Slovensku, prostredníctvom svojej spoločnosti News and Media Holding. Tieto o Pente „kontroverzné“ články nepíšu.

Marek Dospiva, spolumajiteľ Penty v rozhovore  pre české Hospodářské noviny nazval kúpu médií „atómovým kufríkom, či štítom“, ktorý má skupinu chrániť „Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. To, že médiá vlastníme, nám dáva istotu, že pre kohokoľvek bude horšie nás iracionálne napádať. To iracionálne by som podčiarkol, “ povedal Dospiva.  Haščák toto tvrdenie neskôr poprel.

Prečítajte si môj rozhovor s J.Haščákom, skoršieho dáta, kde opisuje aj svoj vzťah k médiám > Exkluzívne – Rozhovor: Jaroslav Haščák: Konzument médií dnes čelí tomu, čo sa nazýva paradox výberu

O News and Media Holding

News and Media Holding patrí medzi najväčšie mediálne domy na Slovensku počtom médií. Výškou obratu však aktuálne zaostáva za lídrom trhu, vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia.

Generálnym riaditeľom News and Media Holdingu je Peter Mertus, ktorý predtým pôsobil práve vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia ako jeho generálny riaditeľ.

Onlinovými titulmi vydavateľstva sú Aktuálne.sk, Pluska.sk, Centrum.sk, Atlas.sk,  TREND.sk, eProfit.sk, Plus7dní.sk, Mediálne.sk, Gazduj.sk, Wanda.sk, Žena.sk, EMMA.sk, MódneTipy.sk, Glanc.sk, DobréJedlo.sk, TRENDreštaurácie.sk a iZdravie.sk.

Súčasťou News and Media Holding sú aj printové tituly, ako  Plus JEDEN DEŇ, Plus 7 dní, Brejk, Trend, Profit, Šarm, Báječná žena, EMMA, Pekné bývanie, Záhradkár, Zdravie, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo, Mollie tvorí, Včielka a Zornička.

Vydavateľstvo News and Media Holding vzniklo skupovaním obchodných podielov a majetku vydavateľstiev Trend Holding, Centrum Holdings, PLUS 7 a draftovaním top manažérov konkurencie.

Aktualizované:

Zisťoval som stanovisko skupiny Penta Investments k podanej žalobe voči denníku Konzervatívny výber.

„Nie, nebudeme sa vyjadrovať, ide o súkromnú záležitosť p.Haščáka a jeho rodiny, netýka sa Penty, “ povedal pre masmedialne.info Martin Danko, manažér pre externé vzťahy spoločnosti Penta Investments.

Pýtal som sa teda priamo Jaroslava Haščáka „chceli by ste sa vyjadriť k môjmu článku o podanej žalobe voči online denníku Konzervatívny výber“?

„Dobrý deň. Nie, “ povedal stručne pre masmedialne.info Jaroslav Haščák , Managing Partner Buyout Division spoločnosti Penta Investments.

Položil som otázku aj Konzervatívnemu výberu „Ako vnímate žalobu Penty vo vzťahu k svojej funkcii šéfredaktora?“

„Žaloba nás nijako nezastraší a aj naďalej budeme svoju pozornosť venovať Jaroslavovi Haščákovi, Pente a kauze Gorila, “ povedal pre masmedialne.info Vladimír Pčolinský, šéfredaktor denníka Konzervatívny výber.

Položil som otázku aj Petrovi Pčolinskému: Organizovali ste protesty Gorila. Ako vnímate, keď spolumajiteľ Penty J. Haščák podá žalobu voči vášmu bratovi Vladimírovi Pčolinskému, šéfredaktorovi denníka Konzervatívny výber?

„Žaloba zo strany pána Haščáka voči Konzervatívnemu výberu, v ktorom pracujem ako redaktor, je úsmevná. Táto ústredná postava zo spisu Gorila, ktorá delila miliónové provízie v konšpiračnom byte, skúša rôznymi spôsobmi zastrašovať nielen mňa a môjho brata, ale aj ľudí v našom okolí. Penty sme sa nikdy nebáli a takéto smiešne žaloby nás len utvrdzujú, že ideme správnym smerom, “ povedal Peter Pčolinský pre masmedialne.info.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu