Václav Mika 7. apríla 2017 počas ohlásenia opätovnej kandidatúry za šéfa RTVS

V stredu 22. marca podpísal riaditeľ RTVS dohodu o urovnaní so spoločnosťou FoRest, ktorá prevádzkovala kaviareň v budove obrátenej rozhlasovej pyramídy na Mýtnej ulici v Bratislave. Predmetom dohody je záväzok RTVS uhradiť spoločnosti FoRest viac ako 50 tisíc eur. RTVS za to získa 14 rokov starú klimatizáciu.

Minister vnútra Robert Kaliňák a exminister dopravy Ján Počiatek sú motorkári a priatelia, ktorí spoločne vlastnia podiely vo viacerých firmách.

V minulosti si založili pod značkou Steam & Coffee sieť kaviarní, ktoré prevádzkovala ich spoločnosť FoRest.

Jednu kaviareň mali i v budove obrátenej pyramídy Slovenského rozhlasu na Mýtnej, ktorú sa ale spoločnosť k 31. decembru 2016 rozhodla zavrieť a od RTVS si vypýtala späť viac ako 50 tisíc eur za predchádzajúce investície do rekonštrukcie priestorov na podnikanie.

„Na základe poverenia predsedom Rady RTVS si Vás dovoľujem informovať, že do tejto chvíle manažment RTVS nepredložil Rade RTVS túto informáciu. Zároveň si Vás dovoľujem informovať, že Rada RTVS je kompetentná schvaľovať len informáciu v zmysle § 8 ods 1 písm. j) o zámere vstúpiť do zmluvného záväzku nad 100 tis. € podľa § 15 ods. 3 písm. h). Ďalej je Rada RTVS informovaná v zmysle Štatútu Rady RTVS o zmluvách uzatvorených manažmentom RTVS nad 10 tis. € za predchádzajúci mesiac. Najbližšie rokovanie Rady RTVS je 12.4.2017,“ uviedol pre mediawatch.dog! tajomník Rady RTVS Adam Mozolák.

Tejto téme sa nedávno venoval i denník Nový Čas.

„Firma, kde sú obaja podnikatelia spoločníkmi, v pyramíde rozhlasu platila nájom 2 800 eur mesačne. Do stavebných úprav, vzduchotechniky a klimatizácie v roku 2002 podľa faktúr investovali celkom 93-tisíc eur s DPH. Keď sa rozhodli kaviareň zavrieť, aj vzhľadom na opotrebenie, si vypýtali naspäť 57-tisíc eur,“ uviedol Nový Čas. 

V Centrálnom registri zmlúv bola uzatvorená dohoda zverejnená 22. marca 2017. Pozrieť si ju môžete tu > pozri

K téme sme dali možnosť vyjadriť sa hovorcovi RTVS Jurajovi Kadášovi i Václavovi Mikovi, no neodpovedali.

Václav Mika nedávno ohlásil opätovnú kandidatúru na miesto šéfa RTVS. Čítajte viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu