Marcel Grega bilancuje svoje jeden a pol ročné pôsobenie v pozícii generálneho riaditeľa televízie JOJ. Hovorí o programových plánoch a zmenách, ktoré čakajú na divákov TV JOJ v rozhovore pre denník Nový Čas. 

„Angažovali sme Vila Rozborila, ktorý sa stal tvárou televízie JOJ, rozšírili sme náš produkčný tím o Danicu Halákovú a Braňa Mišíka, ktorí pre nás pripravili seriál Divoké kone a pracujú na ďalších tituloch, a spustili sme tri nové stanice RIK, Ťuki a JOJ Cinema,“ povedal v rozhovore  pre denník Nový Čas Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Marcel Grega, generalny riaditel TV JOJ
Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group (zdroj: JOJ)

Marcel Grega v rozhovore spomenul obnovenie spolupráce s produkčnou spoločnosťou Fremantle Media, vďaka ktorej sa na obrazovke TV JOJ objavil divákmi obľúbený formát Moja mam varí lepšie ako tvoja, a vrátila sa show Česko Slovensko má talent, ale aj i reality show Farmár hľadá ženu.

Bol to práve Grega, ktorý pôvodne návrat „Farmára“ na televízne obrazovky JOJ odmietal, zmenu postoja vysvetľuje novou dramaturgiou a postupmi výroby v súlade s „bibliou“ show.

V rozhovore sa Marcel Grega vracia i k neúspechu seriálu Dr. Ema. Vysvetľuje to tým, že seriál nebol priamo ušitý pre univerzálneho diváka, čomu sa v Divokých koňoch našťastie vyhli a je to stabilne sledovaný seriál, ktorý si našiel svojich divákov.

Marcel Grega sa vyjadruje aj k číslam sledovanosti Jojky, stúpili o pätinu. Televíziu chce i naďalej profilovať ako rodinnú.

Nový seriál Zoo odštartuje na obrazovkách televízie na jar 2016, nepriamo tak nahradí seriál Divoké kone, z ktorého ďalšou sériou už nepočítajú. Oba seriály sú z dielne Danice Halákovej, ktorá odišla z Markízy, kde pripravovala divácky úspešný seriál Búrlivé víno.

Diváci sa môžu tešiť na návrat relácie Sladký život, ktorá príde na televízne obrazovky už čoskoro.

Prečítajte si aj > JOJka pripravuje nový seriál ZOO z exotického prostredia Afriky

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu