Peter Bárdy (foto: Ringier Axel Springer Slovakia)

Renáta Klačanská, ako šéfredaktorka týždenníka Život na základe vlastného rozhodnutia končí ku 30. máju 2017 a zastupujúcim šéfredaktorom sa stane Peter Bárdy, ktorý súčasne povedie i naďalej spravodajský portál Aktuality.sk, jeho zástupkyňou v magazíne Život bude Roberta Karpinská.

„Rád by som Renáte Klačanskej poďakoval za spoluprácu a dlhoročné profesionálne nasadenie. Za 15 rokov, počas ktorých úspešne viedla redakciu Života, sa tento titul vyprofiloval na jeden z najstabilnejších a najziskovejších produktov vydavateľského domu Ringier Axel Springer Slovakia. Renáte želám veľa úspechov v ďalšom profesionálnom pôsobení aj v osobnom živote,“ povedal Milan Dubec, generálny riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

Peter Bárdy je novinár s dlhoročnými skúsenosťami z printových médií a online médií. Jeho špecializáciou sú politické a ekonomické témy súvisiace s Európskou úniou a jej členskými štátmi.

Počiatky jeho novinárskej kariéry siahajú do redakcie Žilinského večerníka, kde pôsobil od roku 1997 až do roku 2001, potom bol novinárom v denníku Nový Čas, v rockoch 2002 až 2004.

V rokoch 2004 až 2005 pôsobil, ako reportér magazínu LIVE! a od roku 2008 až do súčasnosti pôsobí vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia. Najprv ako šéfredaktor portálov skupiny Azet.sk – Aktuality.sk, Sport.sk, Diva.sk, Najmama.sk, Cestovanie.sk, Badman.sk a od roku 2016, i ako šéfredaktor vydavateľstva.

Týždenník Život v súčasnosti patrí medzi najčítanejšie týždenníky na Slovensku, podľa prieskumu MML-TGI SR za rok 2016, ktorý vypracovala výskumná agentúra Median SK.

„Najčítanejším týždenníkom je Plus 7 dní s 8% čítanosťou, 6%-nú čítanosť čítanosť majú týždenníky Báječná žena, Život a Nový čas pre ženy, 4% obyvateľov SR čítajú týždenníky Slovenka a Eurotelevízia, Katolícke noviny majú čítanosť 3%. Sieť týždenníkov Regionálne noviny (RegionPRESS) dosiahla 10 % a sieť Petit Press MY 6% čítanosť,“ uviedla spoločnosť MEDIAN SK z výsledkov prieskumu MML-TGI za rok 2016.

„Podľa prieskumu MML-TGI za rok 2016, podiel čítanosti týždenníkov na populácii predstavuje údaj 39 %, čo je množstvo čitateľov, ktorí prelistujú, alebo prečítajú posledné vydanie niektorého z nami monitorovaných týždenníkov. Pokiaľ vychádzame z premennej „čítal(a) posledné 3 mesiace“ ide o 72 % populácie,“ uviedla výskumná spoločnosť MEDIAN SK.

Týždenník Život vychádza už od roku 1951, v marci 2017 podľa auditu združenia Audit Bureau of Circulations SR (ABC SR), dosiahol priemerný predaný náklad viac ako 71 tisíc výtlačkov.

REKLAMAadv.:

5 KOMENTÁRE

  1. Dobrý deň p. Bárdy váš kolega na aktuality.sk písal článok že bol sviatok obchody sú zatvorené a vracia sa socializmus. Tie ženy čo tam pracujú tak vačšina pracuje za minimálnu mzdu od pondelka do soboty, striehnu kto im kradne tovar z regálov blokujú upratujú robia uzávierky a kto vie čo ešte. Aj tie ženy potrebujú vydýchnuť a taktiež chcú stráviť nejaký čas s rodinou ako my všetci. Pokiaľ si váš kolega nevie zakúpiť chlieb deň skôr tak existuje taký malý zázrak ktorý sa volá domáca pekáreň na chlieb a stojí smiešnych 100 €. Ak by si to nemohol dovoliť tak ja mu rád prispejem. Nabudúce by ste mohli zvážiť lepšie čo zverejniť za toto by som mu určite výplatu nedal. Prajem veľa úspechov v práci váš čitateľ.

    • Pán Peter, ich veličenstvo Bárdy, je ťažko platený za produkciu nezmyselných, tendenčných článkov, ktoré majú zarazené komentáre z jednoduchého dôvodu, minimálne rozmýšľajúci občan, musí nad jeho zvratkami vracať!!!

      • predplácam si Plus aktuality,,ale posledné mesiace tri,alebo štyri poplatok mi sťahuje,esemeska mi pride že som aktívna na 30.dní,plus aktuality môžem využívať,,lenže na diskusiu ma to nepustí,,neveim sa dovolať pravdy,na meily mi chodia samé bludy ,,dovolať sa nikde nedá,nevadilo,by mi že sa neviem dostat na diskusiu ,ale nech potom ma to blokne pán ,,bárdy tak,že aby mi nesťahovalo ani moje peniaze,ale nie tie mi akurátne strahne systém aj esemeska mi akurátna príde,že som aktívovaná,len na polit.diskusiu ma to nepustí,,,,,,,,,,,,,

  2. Bárdy Bárdy , media ktore ty zasobuješ totalnymi nezmyslami su spodinou v medialnom svete na slovensku ! A ty spolu z Danišom ste v tej spodine posledné tendenčné hovná !

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu