Eva Hanáková (zdroj: Vltava Labe Media)

Krátko po tom čo sa český tabletový magazín Dotyk v júli 2016 zmenil na internetový magazín ohlásila jeho šéfredaktorka a zakladateľka Eva Hanáková odchod zo spoločnosti Vltava Labe Media pod ktorú sa tabletový magazín začlenil po tom čo spoločnosť Tablet Media získala finančná skupina Penta.

Eva Hanáková založila vydavateľstvo Tablet Media v januári 2013 spolu so súčasným generálnym riaditeľom vydavateľstva Vltava Labe Media Michalom Klímom.

V máji 2013 začali vydávať spoločensko-publicistický týždenník Dotyk, týždenník o ekonomike a obchode Dotyk Byznys, mesačník o histórii súčasných kráľovských rodov Dotyk Royal a mesačník o architektúre, bývaní a o dizajne Dotyk Bydlení. Magazíny boli distribuované digitálnymi kanálmi grátis.

Tabletový magazín Dotyk pod ich vedením bol v roku 2014 vyhlásený Najlepším tabletovým časopisom v Európe (cena Svetovej asociácie novín a vydavateľov správ WAN-IFRA) a získal v Čechách cenu Časopis roka 2013 Únie vydavateľov, ale i prvé miesto v súťaži Mobilná aplikácia roka (Tuesday Business network) v kategórii Najlepšia tabletová aplikácia roka 2014.

„Za tri a pol roka sa Dotyk stal rešpektovaným médiom, ktoré po profesionálnej stránke odvádza skvelú prácu. Z exkluzívneho a technologického solitéru, ktorým bol na začiatku, sa Dotyk stal súčasťou veľkého vydavateľského domu. Jeho ďalší rozvoj – to už je misia pre niekoho iného. Ja sa chcem posunúť ďalej. Chcem skúsiť niečo podobne avantgardné a dobrodružné ako bol Dotyk. A nemusí to byť nevyhnutne mediálny projekt, “ povedala Eva Hanáková, bývalá zástupkyňa generálneho riaditeľa pre obsahové stratégie vydavateľstva Vltava Labe Media a šéfredaktorka magazínu Dotyk.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu