Premiér Róbert Fico dnes zverejnil otvorený list a požiadal redakciu Plus 7 Dní, aby ho publikovala v plnom znení. „Nie je potrebná žiadna hĺbková analýza, aby som mohol skonštatovať, že PLUS 7 dní len na báze nenávisti každý týždeň atakuje vládu SR, moju osobu, mojich spolupracovníkov a rodinných príslušníkov,“ uvádza v liste Fico.

„Ako šéfredaktorka týždenníka PLUS 7 DNÍ som kedykoľvek pripravená reagovať na konkrétne výhrady z Vašej strany, ak sa budú týkať konkrétnych faktov, ktoré sme v našich článkoch podľa Vás uviedli nepresne či nepravdivo. Žiadnu takúto výhradu som však vo Vašom otvorenom liste nenašla,“ uviedla na webe Pluska.sk Nancy Závodská, šéfredaktorka časopisu PLUS 7 DNÍ.

 

Prečítajte si otvorený list premiéra SR Róberta Fica šéfredaktorke týždenníka PLUS 7 dní v plnom znení:

„Vážená pani šéfredaktorka, dovoľujem si Vás požiadať, aby ste tento otvorený list zverejnili v týždenníku PLUS 7 dní, ktorý plne kontroluje a vlastní finančná spoločnosť PENTA.

Nie je potrebná žiadna hĺbková analýza, aby som mohol skonštatovať, že PLUS 7 dní len na báze nenávisti každý týždeň atakuje vládu SR, moju osobu, mojich spolupracovníkov a rodinných príslušníkov.

Potvrdil to aj bývalý majiteľ Vášho týždenníka Š. Šimák, ktorý doslova uviedol, že „novinári si kopli do predsedu vlády, kedy si práve zmysleli.“ Klamstvá, polopravdy, neodôvodnené moralizovanie a očividné zvýhodňovanie iných politikov sú prirodzenou súčasťou arzenálu Vašej redakcie a odrazom finančných záujmov Vášho vlastníka – finančnej skupiny PENTA.

Vážená pani šéfredaktorka, Vy osobne, Vaša redakcia a Váš majiteľ PENTA nemáte žiadne právo na takýto rozsah neodôvodneného osočovania a moralizovania na moju adresu a adresu najbližších.

Ak sa k tomuto právu chcete priblížiť čo len na jeden milimeter, žiadam Vás, aby ste zverejnili vo Vašom týždenníku prepis niektorých častí známeho odpočúvacieho spisu Gorila o privatizácii druhej Dzurindovej vlády, o ktorom ste nepochybne presvedčená, že je pravdivý.

Napríklad odporúčam časť o stretnutí jedného z majiteľov spoločnosti PENTA, Vášho vlastníka, s vtedajšou predstaviteľkou privatizérskeho Fondu národného majetku za SDKÚ, A. Bubeníkovou. Samozrejme, že mám na mysli úplný prepis ich stretnutia.

V opačnom prípade musím Vás a Vašich kolegov v týždenníku PLUS 7 dní považovať – v duchu môjho odklonu od politickej korektnosti – za dokonalé penťácke slúžky, a tak sa k Vám aj správať.

S úctou, Robert Fico, predseda vlády SR“

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu