Manažér Evy Mazíkovej Noro Meszároš upozornil na facebooku na neetické správanie šéfredaktorky denníka Plus JEDEN DEŇ Ivany Mandákovej.

Denník Plus jeden deň zverejnil v utorok 2. februára na svojom webe článok pod názvom Hanba Mázikovej a Molnárovej v Prahe: Pozrite, čo stvárali medzi hosťami.

Šéfredaktorke denníka Ivane Mandákovej sa vzápätí ozval manažér Evy Mázikovej a spýtal sa „či jej nie je ľúto, že sa zverejnil klamlivý a najmä vymyslený článok na objednávku niekoho,“ ona mu na to odpovedala:

„Dám špeciálny honorár redaktorke, ktorá si všimla fotku Mázikovej zo zákulisia a napísala tento článok, “ takto znela údajná odpoveď Ivany Mandákovej, šéfredaktorky denníka Plus JEDEN DEŇ.

„Ospravedlňovať sa nebudem a ak máte chuť, tak sa doťahujte s právnikmi. Ale za nami sú právnici z Penty!,“ mala povedať Mandáková.

Denník Plus JEDEN DEŇ a web Pluska.sk sú súčasťou mediálneho portfólia vydavateľstva News and Media Holding, ktoré vlastní finančná skupina Penta Investments.

Môj názor je, že do redakčnej kultúry takýto spôsob vyjadrovania a vyhrážania sa právnikmi jednoducho nepatrí a vydavateľstvo by malo voči Ivane Mandákovej vyvodiť personálny postih. Teraz nie je dôležité či redakcia publikovala fotografie Evy Mázikovej v článku bez  jej súhlasu, dôležité je ako situáciu riešila šéfredaktorka a ako komunikovala s manažérom Evy Mázikovej, domnievam sa.

Oslovil som Ivanu Mandákovú a Nora Meszároša a vedenie vydavateľstva News and Media Holding. Správu aktualizujem o ich vyjadrenie.

Aktualizované 4.2.2016:

Ivana Mandáková zjavne neberie situáciu dosť vážne, keď mi zaslala svoje vyjadrenie v znení:

„Áno som všetkého šéfredaktorkou :-) Ale vy ste určite dosť veľký profesionál a viete to :-), “ napísala Mandáková svoje stanovisko.

Prečítajte si vyjadrenie Nora Meszároša.

„Pani Mandaková sa napriek svojmu prísľubu, že sa mi možno na druhý deň ozve – neozvala. Nič iné som ani nečakal. Zato sa mi ozvalo veľa ľudí, ktorí ju majú zjavne tiež „v zuboch“.  V mnohých prípadoch ide o novinárov, ktorí sú rozhorčení spôsobom, akým sa robí bulvár pod jej vedením. Toto už totiž nie je bulvár, ale klamstvo a vyhrážky! A ona na to využíva fakt, že za denníkom stoja právnici Penty. Dokonca doslovne povedala: „Máme na to budget.“ Na margo fotografie by som ešte doplnil fakt, že si ju nestiahli ani „najbulvárnejší bulvaristi“ z českých médií, len uvedený denník, ktorému šéfuje. K fotografii a k samotnému článku sa mi dokonca ozvali aj tréneri jedného fitcentra, ktorí by jej radi vysvetlili, aký je rozdiel medzi zdvíhaním nôh pri cvičení jogy (ako na fotografii) a rozťahovaním nôh,“ povedal pre Masmediálne.info Noro Meszároš z agentúry VIPmedia, ktorá Evu Mázikovú zastupuje.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu