Ilustračná foto: pixabay.com

Nabitý program futbalového šampionátu v Rusku pokračoval dvoma semifinálovými zápasmi. Majstrovské súboje o Svetový pohár FIFA prilákali k televíznym obrazovkám RTVS rekordný počet divákov.

Zápas medzi Anglickom a Chorvátskom v stredu večer 11. júla na Jednotke dosiahol zatiaľ najvyššiu sledovanosť od začiatku svetového šampionátu v Rusku.

Prvé semifinálové meranie síl medzi reprezentáciou Francúzska a Belgicka sa skončilo v prospech hráčov galského kohúta.

Tento duel v utorok večer 10. júla na Jednotke sledovalo v cieľovej skupine 12+ na Jednotke 644-tisíc divákov s celkovým podielom na trhu (31,7%).

V druhom semifinále nastúpili proti sebe hráči Anglicka a reprezentácie Chorvátska. Divácky atraktívny zápas si v stredu večer 11. júla na Jednotke v cieľovej skupine 12+ pozrelo 704-tisíc divákov s celkovým podielom na trhu (34,2%) a bol nasledovanejším večerným televíznym programom v čase svojho vysielania.

Celkovo priamy prenos zápasu Chorvátsko – Anglicko (aspoň na 3 minúty) sledovalo na obrazovkách RTVS viac ako 1,2 milióna divákov (27% resp. viac ako štvrtina populácie 12+).

Druhý polčas semifinálového súboja videlo na Jednotke 771-tisíc divákov s podielom na trhu 37,5%, čím sa stal doteraz najsledovanejším polčasom na MS vo futbale 2018. Najsledovanejšiu minútu zápasu (22:36) sledovalo 905-tisíc divákov.

Súboje o futbalový Olymp pútali pozornosť futbalových priaznivcov aj v on-line prostredí. V čase vysielania priamych prenosov na stránke futbal.rtvs.sk bolo zaznamenaných v zápase Chorvátsko – Anglicko 72-tisíc jedinečných zobrazení a prvom semifinále Francúzsko – Belgicko 52-tisíc jedinečných zobrazení.

Zdroj: Google Analytics

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu