Po politikovi Andrejovi Babišovi získal v Českej republike i ďalší politik väčšinový vplyv v médiu. Senátor a majiteľ stávkovej kancelárie Synot Ivo Valenta, ktorý ovládal v Parlamentných listoch polovičný majetkový podiel cez spoločnosť Our Media, aktuálne získal i majoritný podiel. Informáciu priniesol Respect.

Parlamentné listy sú spravodajský portál orientovaný na domácu politiku a sú pro rusky orientovaný. Priestor vo svojich blogoch ale na ňom dostávajú i slovenský a český politici v sekcii nazvanej „Politici voličom“.

„Áno, podiel v spoločnosti Our Media sme skutočne posilnili, v súčasnej dobe sa jedná od 70 percent,“ povedal Ivo Valenta pre Respect.

Doteraz vlastnil podiel s podnikateľom Michalom Voráčkom, ktorý je médiami označovaný za pro rusky orientovaného, podľa webu neovlivni.cz Voráček vlastní i proruské weby, ako Freeglobe.cz, EUportal.cz, či EUserver.cz a Protiproud.cz. Najúspešnejším portálom je podľa webu práve projekt Parlamentné listy.

„V médiách, ktoré patrí do Voráčkovho portfólia, pôsobí rad výrazných proruských osobností. okrem Hájka napríklad antisemita Adam B. Bartoš či Radim Panenka, ultrakonzervatívec okolo iniciatívy D.O.S.T,“ uviedol Neovlivní.cz.

„Valenta, ktorý zbohatol na hazardných hrách, tvrdí, že do obsahu Parlamentných listov nezasahuje a že ich nechce zneužívať ani vo svojej politickej kariére. „Médiá sú pre mňa len investíciou,“ hovorí. Pred časom Parlamentné listy expandovali na Slovensko a redakcia uvažuje o ďalších krajinách, kde by mohli vychádzať,“ uviedol Respect.

Parlamentnelisty.cz sú ôsmym najnavštevovanejším webom v Českej republike a podľa prieskumu NetMonitor dosiahli za posledn= tri mesiace v roku 2016 mesačný priemer takmer 762 tisíc unikátnych čitateľov.

Na Slovensku podľa prieskumu AIMmonitor Parlemantnelisty.sk doshali za rovnaké obdobie priemernú mesačnú čítanosť viac ako 204 tisíc unikátnych čitateľov (RU-Total).

Od augusta 2015 je šéfkou portálu na Slovensku je Oľga Dúbravská, ktorá je známa ako redaktorka a neskôr hovorkyňa TV Markíza. Pôsobila i v RTVS.

Novým šéfredaktorom je Štefan Šperka, ktorý v minulosti pôsobil vo viacerých bulvárnych médiách na Slovensku, ako Fakt24.sk, Vipstory.sk, či Plus jeden deň, alebo v denníku Nový Čas.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu