Televízia JOJ ohlásila koniec úspešného pôvodného seriálu Panelák. Informáciu o konci seriálu potvrdil aj scenárista Paneláku, Andy Kraus. Prvá kamerová skúška bez kostýmov a scény prebehla už 9. januára 2008 a prvú sériu začala TV JOJ vysielať už 18. februára 2008. V júni 2015 TV JOJ uvedie poslednú časť.

Seriál Panelák televízie JOJ po 7-mych rokoch končí aktuálnou 15-tou sériou
„Nebolo to ľahké rozhodnutie a zvažovali sme všetky pre a proti. Ale ak sa chceme naplno venovať novým projektom, tak to bolo nevyhnutné. Panelák splnil svoju úlohu, dal šancu na rozbeh mnohým skvelým hercom. Teraz je čas pripraviť niečo nové a verím, že rovnako úspešné,“ povedal pre joj.sk „otec Paneláku“ Andy Kraus.

Našim divákom však chceme ponúknuť  aj ďalšie seriály, na ktorých už pracujú rôzne tímy autorov, medzi nimi aj Andy Kraus.  Panelák končí v čase, keď je na výslní  a televízia JOJ nevylučuje, že sa o pár sezón vráti na televízne obrazovky. Hercov z Paneláku postupne oslovujeme na účinkovanie v nových formátoch TV JOJ, pretože sme si vedomí, že patria medzi slovenskú hereckú špičku,“ uviedla Ivana Semjanová, marketingová riaditeľka JOJ Group.

Najsledovanejšími boli 5. a 6. séria v roku 2010 (v priemere 11,1 % Rtg v CS 12+), najväčší trhový podiel si vyslúžila 3. séria v roku 2009 (v priemere 28,5 %) a najviac divákov (až 709-tisíc) si seriál pozrelo 28.12.2012 (15,1 % Rtg v CS 12+). V súčasnej sezóne sa Panelák opäť vrátil na pozíciu trhovej jednotky v čase svojho vysielania, 15. séria sa v novom slote po 21:40 hod. pohybuje na úrovni nadpriemerných výkonov a je tak prvou voľbou slovenských divákov.

Pripomeňme si, že to bol práve nový seriál Divoké kone, ktorý posunul Panelák v programovej štruktúre JOJky na neskorší vysielací čas, do slotu po 21:40hod. Vysadenie Paneláku pokladáme za prirodzenú obmenu a isto ho nahradí nový seriál, ktorý nenechá na seba dlho čakať.

[message_box title=““ color=“red“]

Zaujímavosti o seriáli Panelák:

– prvá kamerová skúška bez kostýmov a scény prebehla 9. januára 2008
– prvá séria seriálu začala TV JOJ vysielať 18. februára 2008
– 18. februára 2015, odvysiela JOJka už 1257. epizódu
– v seriáli si zahralo okolo 700 hercov a viac ako tisíc komparzistov
– denne sa nakrúca priemerne 10 hodín, od 7.00 hod. ráno
– 6x do týždňa sa seriál nakrúca v ateliéri na Kolibe a 4x týždenne v exteriéroch
Ocenenia z diváckych ankiet:
– OTO 2011 a 2012 v kategórii Seriál roka
– OTO 2010, 2011 a 2012 v kategórii Herec získal Ján Koleník
– OTO 2011 v kategórii Herečka získala Diana Mórová

[/message_box]

ML

REKLAMAadv.:

2 KOMENTÁRE

  1. Dobrý deň prajem. Volám sa Michal, mám 20 rokov a mal by som záujem účinkovať v nejakom novom pripravovanom seriáli. Nehral som v žiadnom seriáli, ale mám skúsenosti s vystupovaním pred kamerou, takisto aj s rozprávaním do mikrofónu, ba aj dobrú slovnú zásobu a spontánny prirodzený prejav. Som zvedavý či sa budú konať nejaké kastingy pre nováčikov alebo dostanú šancu už len ostrieľaní ,,panelákoví,, herci?
    Bol by som rád, keby ste mi aspoň odpísali. Bud áno alebo nie, aj keď mi je jasné, že tieto odpovede vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie. Vopred ďakujem!

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu