Seriál Tajné životy a poviedkový film Moje povstanie získali festivalové ocenenia - Moje povstanie
zdroj: RTVS

Pôvodná tvorba v RTVS ožila a prináša so sebou nielen priazeň divákov, ale aj uznanie odbornej verejnosti. Porota festivalu Finále Plzeň v susednom Česku ocenila seriál Tajné životy, ale aj špeciálny formát k výročiu Slovenského národného povstania, Mojepovstanie.sk.

Československý filmový zázrak, animovaná tvorba, hrané celovečerné filmy, ale aj cyklická tvorba. To všetko bolo súčasťou titulov minuloročnej televíznej a filmovej produkcie a 28. ročníka bilančnej prehliadky a súťaže českých a slovenských filmov Finále Plzeň.

V súťažnej sekcii českých a slovenských televíznych formátov, v kategórii necyklická tvorba zaujal odbornú porotu projekt, ktorý RTVS priniesla minulý rok, exkluzívne k výročiu Slovenského národného povstania – poviedkový film Mojepovstanie.sk.

Hrdinstvo obyčajných ľudí, ktorí SNP zažili, stvárnili známe osobnosti ako Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Majk Spirit, Tomi Kid Kovács, Lukáš Latinák a Miroslav Šatan.

Koprodukcia RTVS v spolupráci s tvorivým tímom Jonáša Karáseka a Mariky Beňadik Majorovej si odniesli ocenenie za poviedkový film Moje povstanie, ktorý 30. augusta 2014 v čase svojej premiéry mimoriadne zarezonoval vo vysielaní RTVS.

V kategórii cyklická tvorba slovenských televíznych formátov porota ocenila pôvodný dramatický seriál Tajné životy, ktorý vznikal v interných kapacitách RTVS, pod režisérskou taktovou Jána Sebechlebského.

„Čo nás môže tešiť viac, ako medzinárodné ocenenie pôvodnej televíznej, dramatickej tvorby v situácii, keď jasne patrí k prioritám manažmentu RTVS. To, že ocenenie prichádza zo zahraničia, zo susednej Českej republiky, kde je dramatická tvorba veľmi tradičná a vyspelá, je pre mňa obrovským povzbudením do budúcnosti, “ vyjadril radosť z ocenených formátov Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.

Prečítajte si > Poviedkový film Moje povstanie

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu