OTP Banka začiatkom februára spustila nový komunikačný koncept banky s postavami zo seriálu Susedia televízie Markíza pod názvom „Príbehy Lászla a Ildikó.“ Aktuálna časť kampane pobeží až do konca marca a pracuje so sloganom „Ťažia vás nem-výhodné splátky?“. Správu som aktualizoval 12. februára o video spoty.

Ide o dlhodobý komunikačný koncept, ktorý chce banka ďalej rozvíjať. Kampaň vytvorila agentúra Café Communications a je zameraná na komunikovanie refinančného spotrebného úveru „otp REFINANC expres úver.“

„Dvojica aktérov Lázslo a Ildikó sú stelesnením vtipných, priateľských a dobrosrdečných susedov, akých by si prial každý. Susedov, ktorým necháte kľúče od bytu, ku ktorým môžete prísť kedykoľvek požiadať o pomoc, Susedov, s ktorými si dôverujete navzájom.“ povedal Peter Ohrajter, vedúci tímu marketingu v OTP Banke.

kampan OTP Banka - serial Susedia
zdroj: OTP Banka

Seriál Susedia vytvorili Peter Marcin a Andy Kraus v roku 2006 pre televíziu Markíza a stal sa vôbec najúspešnejším pôvodným súčasným seriálom. Andy Kraus neskôr vytvoril aj ďalšie seriály, ako napríklad Panalák, či sitkom Dvojičky televízie JOJ.

Postavu Lászla hrá sám Andy Kraus a postavu Ilidikó herečka Viki Ráková.

Postavy boli špecifické i svojim typickým maďarským akcentom, ktorý ostal zachovaný i v marketingovej komunikácii OTP Banky.

OTP Banka v kampani používa rádiové spoty, video spoty, online (display, PPC, video) a POS materiály.

Text rádiového spotu pracuje s dialógom medzi Lászlom a Ildikó a ich susedom:

Sused: Dobrý! Čo nesiete pán sused? Novú práčku?
László (Andy Kraus): Eštenem keby len nový práčka, ja som naložil aj nová chladnička, kauč a ešte aj furt HD televízor
Ildikó (Viki Ráková): Láciká čo sťažuješ? Nem sťažovať, ulahčiť treba.

Banka: Ťažia vás Nem-výhodné splátky? My vám to uľahčíme. Preneste si nevýhodné pôžičky z iných bánk a nebankoviek do OTP Banky a znížime vám úrok až o polovicu. Ušetríte tak na mesačných splátkach, alebo si môžete vziať peniaze navyše, pri rovnakej splátke. OTP Banka – Dôverujeme si navzájom.

plagat - kampan OTP Banka - serial Susedia - laszlo a Ildiko
ukážka vizuálu POS (zdroj: OTP Banka)

Vizitka kampane:

Agentúra: Café Communications Bratislava, s.r.o
Client servis and management: Kristina Kovácsová Kuchtová, Lucia Grancová
CW: Igor Petrikovič
ArtD: Patrik Kmeč
Creative director: Patrik Kmeč
Produkcia (pre video): Továreň s.r.o.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu