Spoločnosť Amrest, ktorá vlastní licenciu vo východnej Európe pre prevádzku kaviarní pod svetoznámou značkou Starbucks, ohlásila svoj záujem vstúpiť aj na Slovensko. Na tému upozornil na svojom webe portál Reťazce.sk.

Ako sme informovali už počas leta vstúpila čiastkovo značka Starbucks na Slovensko, prostredníctvom automatov na kávu umiestnených na benzínových pumpách značky Shell. Viac informácií.

Starbucks
zdroj: pixabay.com

Predpokladáme, že už v budúcom roku otvorí Starbucks na Slovensku prvú kaviareň.

Starbucks zverejnil na svojom webe inzerát s titulkom „Otvárame Starbucks na Slovensku – Buďte pri tom!“.

Spoločnosť Amrest, ktorá vlastní licenciu a prevádzkuje sieť kaviarní Starbucks najbližšie v Českej republike, ale i v Maďarsku a v Poľsku, prostredníctvom tohto inzerátu hľadá nových manažérov pre svoju prevádzku, ktorú má v pláne otvoriť na Slovensku.

Na tému upozornil ako prvý portál Reťazce.sk vo svojom článku.

„Celosvetový, pôvodne poľský operátor sieťových reštaurácií (pozn.: spoločnosť Amrest) už dlho vlastní práva na otváranie slovenských Starbucksov, nejaký krok sa od neho očakával. Medzičasom otvoril už 23 Starbucksov v Česku, 19 z toho v Prahe,“ uviedol portál Reťazce.sk.

„Amrest pôsobí vo všetkých krajinách V4 okrem nás – v Poľsku má 340, v Česku 100 a v Maďarsku 49 licencovaných reštaurácií či kaviarní,“ doplnil portál Reťazce.sk.

Starbucks je najväčšia americká sieť kaviarní na svete. Prevádzkuje viac ako 20 tisíc kaviarní. V ponuke má nielen množstvo druhov kávy, ale i rôzne druhy teplých, či studených nápojov, či zákuskov.

Firma bola založená v roku 1970. Meno nesie po dôstojníkovi Frankovi Starbuckovi, dôstojníkovi z kultového románu Biela veľryba, spisovateľa Hermana Melville.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu