SITA zverejnila na svojom webe Webnoviny.sk článok pod názvom „Vlaková čata zabránila znásilneniu, tvrdí Marian Kotleba“. V skutočnosti ale k žiadnemu ani pokusu o znásilnenie neprišlo. Redakcia agentúry SITA si informáciu nepreverila, zverejnila len jednostranné vyjadrenie predsedu strany Naše Slovensko. Správu sme doplnili o stanovisko šéfredaktora agentúry SITA.

„Ono to bolo tak. Maďarská cestujúca zaspala vo vlaku. Nejaký pán ju budil, vystrašila sa, zavolala sprievodcu. Ten zavolal políciu, polícia prišla a zistila, že je to nedorozumenie. Pani sa upokojila, nič nenahlásila, policajti odišli. Koniec historky. Toľko oficiálna verzia polície,“ uviedla reportérka RTVS Zuzana Hanzelová na sociálnej sieti a dodala:

„Agentúra Sita napísala správu, bez jediného telefonátu, ktorým by si overila informácie. Editor to odklepol, a už sa šíri propaganda,“ povedala Hanzelová.

Marian Kotleba na tlačovej besede v utorok 14. februára zverejnil informáciu o údajnom znásilnení a ponúkol ministerstvu vnútra, že strana Naše Slovensko „rozšíri svoje hliadky vo vlakoch na všetkých linkách“.

„Uviedol aj prípad z pondelka 13. februára, keď sa asociáli, taktiež v medzinárodnom rýchliku, pokúsili o znásilnenie 16-ročného dievčaťa. Pokus sa podľa slov Kotlebu stal medzi Štúrovom a Novými Zámkami. Ako dodal, v tomto prípade práve vlaková čata, teda zamestnanci železničnej spoločnosti, privolali políciu. „Dvadsať minút trval príchod polície,“ uviedol s tým, že policajná stanica bola vzdialená len 1,7 km od vlaku. „Ak by tam neboli odvážni členovia čaty, tak je znásilnená asociálmi,“ dodal. V tejto súvislosti Kotleba vyzdvihol dôležitosť hliadok ĽSNS vo vlakoch,“ napísali Webnoviny.sk agentúry SITA.

Aktualizované: „Agentúra SITA hneď po zistení chyby v interpretácii tlačovej besedy ĽSNS urobila jej nápravu a čoskoro vydala aj stanoviská polície a Železničnej spoločnosti Slovensko, v ktorom sa popreli vyjadrenia predstaviteľov ĽSNS. Chcem dodať, že agentúra nikdy nepropagovala a nebude propagovať extremizmus, Potvdrdzujú to aj viaceré jej príspevky, v ktorých sa hovorí práve o nebezpečenstve takéhoto javu a ako treba proti nemu bojovať. V tomto duchu bude aj pokračovať,“ povedal pre MediaWatch.Dog šéfredaktor agentúry SITA Pavel Urban.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu