ŠKODA AUTO Slovensko podporí z pozície generálneho partnera sériu najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2014 ponúkne päť pretekov v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách. Zúčastniť sa môžu všetci fanúšikovia horskej cyklistiky, tak registrovaní cyklisti, ako aj cyklistickí nadšenci alebo deti. Oficiálnu garanciu nad sériou prevzal Slovenský zväz cyklistiky. Projekt podporil aj jeden z najlepších slovenských cyklistov Peter Velits. Séria štartuje podujatím ŠKODA FC Maratón Marikovskou dolinou už 17. mája 2014.

Prostredníctvom podpory rôznych národných a medzinárodných cyklistických podujatí zdôrazňuje ŠKODA svoje úzke prepojenie s cyklistikou. „Výrobou bicyklov sa v roku 1895 začala písať úspešná história spoločnosti ŠKODA AUTO. Cyklistika je dôležitým pilierom našej sponzoringovej stratégie, pričom okrem profesionálnej cyklistiky podporuje ŠKODA aj masovú cyklistiku. Preto sme radi prijali ponuku zastrešiť sériu najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. Rovnako nás teší, že sme získali podporu špičkového slovenského cyklistu Petra Velitsa. Verím, že spolu sa nám podarí tento krásny šport ešte viac spopularizovať a prilákať veľa fanúšikov. Pozývame všetkých cyklistických nadšencov bez rozdielu veku alebo výkonnosti,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Velits-Skoda-1
Peter Velits podporuje ŠKODA BIKE TOUR, záber z tlačovej konferencie k Tour de France

Oficiálnym garantom série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2014 je Slovenský zväz cyklistiky. „Horská cyklistika patrí k najdynamickejšie sa rozvíjajúcim cyklistickým disciplínam na Slovensku. Stúpa nám nielen počet registrovaných cyklistov, ale predovšetkým vnímame enormný nárast popularity u širokej verejnosti vrátane detí. ŠKODA patrí k najväčším podporovateľom cyklistického športu, a preto sme potešení, že spojila svoje meno aj so sériou pretekov horských bicyklov na Slovensku. Verím, že tohtoročná séria bude dobrým základom pre dlhodobú spoluprácu,“ dodáva Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky.

Bližšie informácie o ŠKODA BIKE TOUR OPEN 2014 môžu nájsť fanúšikovia horskej cyklistiky > TU

SKODA BIKE OPEN TOUR 2014

ŠKODA AUTO Slovensko podporuje aj najvýznamnejšie cyklistické preteky Okolo Slovenska. Rovnako tak je dlhodobo hrdým partnerom Petra Velitsa, jedného z najlepších slovenských cyklistov. ŠKODA je partnerom prestížnych pretekov Tour de France a Vuelta. Okrem toho je partnerom UCI v rámci majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike. S cieľom priblížiť cyklistiku masám nadšencov podporuje automobilka rôzne typy pretekov a akcií pre širokú verejnosť, ako napríklad Kolo pro život v Českej republike či Velothon Berlín v Nemecku.

Zdroj: AMI Communications, ŠKODA AUTO Slovensko

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu