Pod heslom „Privítajte nový model Fabia“ zišla v hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi z linky prvá ŠKODA Fabia tretej generácie.

Nová ŠKODA Fabia v odtieni Race Blue bola nadšene privítaná zamestnancami spoločnosti ŠKODA AUTO. Úplne novo vyvinutá ŠKODA Fabia zaujme pôsobivým dizajnom, inovatívnymi bezpečnostnými, komfortnými a infotainmentovými systémami, doteraz bežnými pri vozidlách vyšších tried, a tiež nízkymi hodnotami spotreby.

„Začiatok výroby novej generácie modelu ŠKODA Fabia je ďalším míľnikom našej modelovej a produktovej ofenzívy,“ hovorí člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO zodpovedný za oblasť výroby Michael Oeljeklaus. „Je to vždy veľký okamih, keď z linky zíde prvý exemplár novo vyvinutého modelu. To platí obzvlášť pre novú Fabiu, pretože toto skvelé vozidlo je dôležitým pilierom Rastovej stratégie značky ŠKODA. Po starostlivej a intenzívnej príprave náš tím z výskumu a vývoja vytvoril automobil, ktorý vo svojom segmente nastaví nové meradlá,“ dodáva Oeljeklaus.

ŠKODA oslavuje začiatok výroby novej Fabie - 2

Pre začiatok výroby novej generácie modelu ŠKODA Fabia prešiel mladoboleslavský závod rozsiahlymi úpravami a modernizáciou. Práce boli dokončené po celozávodnej dovolenke, ktorá skončila v polovici augusta. Podieľali sa na nich stovky expertov zo 40 firiem špecializovaných na výrobnú techniku a technológie.

Nová ŠKODA Fabia ponúka vo všetkých smeroch „jednoducho viac auta“ ako je bežné. Ako prvý sériový model ukazuje tretia generácia modelu Fabia vývoj dizajnu značky ŠKODA smerom k expresívnejšiemu, emocionálnejšiemu dizajnovému jazyku. Pre novú generáciu sú charakteristické vyvážené proporcie, kryštalické tvary a ostré línie. Nový model ŠKODA Fabia bude možné vonku aj vnútri všestranne individualizovať podľa priania zákazníkov tak ako nikdy predtým.

Navyše platí: malý automobil, špičková technika. Z vozidiel vyšších tried získala nová ŠKODA Fabia inovatívne bezpečnostné, komfortné a infotainmentové systémy. Prvýkrát je vo vozidle značky ŠKODA možné automobil jednoduchým spôsobom prepojiť so smartfónom pomocou rozhrania MirrorLink™. Nová meradlá stanovuje tiež úplne nová paleta motorov, vďaka ktorej je tretia generácia radu Fabia k životnému prostrediu historicky najšetrnejším modelom tejto rady. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou klesla spotreba až o 17 %.

Ako je pre vozidlá značky ŠKODA typické, nová Fabia ponúkne veľkorysý priestor a radu Simply Clever riešení, vrátane 9 celkom nových.

S úplne novou treťou generáciou modelu ŠKODA Fabia chce automobilka pokračovať v pôsobivo úspešnej histórii tohto modelu. ŠKODA Fabia je, vďaka viac ako 3,4 miliónom vozidiel dodaných zákazníkom na celom svete, druhým najpredávanejším modelom českej značky, hneď po modeli ŠKODA Octavia. Prvá generácia modelu Fabia sa vyrábala v rokoch 1999 až 2006 a predalo sa jej celkom 1,8 milióna kusov. Modely radu Fabia druhej generácie, ktorá sa vyrába od roku 2006, doteraz našli zhruba 1,7 milióna zákazníkov.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu