ŠKODA Kodiaq (zdroj foto: ŠKODA Auto)

V nedeľu 24. júla bude sprevádzať cyklistov do cieľa na slávnom bulvári Champs-Elysées v Paríži na Tour de France nové SUV Škoda Kodiaq. Automobilka Škoda je dlhoročným sponzorom Tour de France a druhý rokom je i sponzorom zeleného dresu, ktorý si už po piaty raz oblečie s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou majster sveta v cestnej cyklistike Peťo Sagan.

Peter Sagan, Tour de France 2015, zdroj foto ŠKODA Auto
Peter Sagan, Tour de France 2015, zdroj foto ŠKODA Auto

V poslednej etape tohtoročnej Tour de France zo Chantilly do Paríža povedie pelotón k cieľu na bulvár Champs-Elysées nové SUV ŠKODA Kodiaq, ktoré bude šoférovať cyklista Stephen Roche, víťaz Tour z roku 1987 a ambasádor značky ŠKODA.

ŠKODA Kodiaq, zdroj foto ŠKODA Auto
ŠKODA Kodiaq (zdroj foto ŠKODA Auto)

ŠKODA Kodiaq nebude ešte odhalená úplne, predstaví sa ale v špeciálnej farebnej kombinácii novej kamufláže, ktorá sa používa na zamaskovanie tvarov vozidla, pred jej uvedeným na trh. Táto bude niesť logo Tour de France, ktorej je automobilka Škoda oficiálnym sponzorom už trinásty ročník.

Svetovú premiéru bude mať ŠKODA Kodiaq až na autosalóne v Paríži 1. septembra 2016.

Škoda predstaví svoje SUV Kodiaq na Tour de France - obr. 2
ŠKODA Kodiaq (zdroj foto: ŠKODA Auto)

„Model ŠKODA KODIAQ bol pomenovaný po medveďovi Kodiak, najväčšom poddruhu medveďa hnedého, žijúcom na rovnomennom ostrove pri južnom pobreží Aljašky. Veľkosť, sila, zmysel pre rodinu a outdoorové schopnosti – medveď a SUV značky ŠKODA vykazujú spoločné charakterové črty,“ uvádza automobilka ŠKODA.

Pozrite si video:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu