Nová ŠKODA Superb oslávi iba dva týždne po svetovej premiére v Prahe aj výstavnú premiéru na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, ktorý sa uskutoční od 5. do 15. marca. ŠKODA ďalej v Ženeve predstaví štýlovo ladený automobil ŠKODA Fabia Monte Carlo, čistokrvný športový model ŠKODA Octavia RS 230, nové akčné modely Edition, uvádzané na trh pri príležitosti tohtoročného 120. výročia založenia automobilky a 110. výročia začiatku výroby automobilov.

ŠKODA predstaví v Ženeve nový Superb a aj Octaviu RS 230 - Superb
Nová ŠKODA Superb

Nová vlajková loď značky je najlepším automobilom ŠKODA všetkých čias, osloví atraktívnym dizajnom, maximálnou ponukou priestoru vo svojom segmente a inovatívnou technikou MQB koncernu Volkswagen. Predaj nového modelu odštartuje na Slovensku v júni tohto roka.

So svojím novým výrazným dizajnom ukazuje nová ŠKODA emocionálnu silu značky. Nový Superb do sériovej výroby prenáša vzrušujúci dizajn štúdie ŠKODA VisionC. Elegantný a dynamický vzhľad je podporený použitím prvkov modulárnej techniky (MQB) koncernu Volkswagen. Nové meradlá definuje ŠKODA Superb v oblasti priestrannosti a komfortu. Nová generácia modelu ponúka najlepšie hodnoty priestoru nad hlavou a pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách a najväčší batožinový priestor v strednej triede. Súčasne je model s 29 Simply Clever detailmi modernejší než kedykoľvek v minulosti.

ŠKODA predstavila naživo úplne nový Superb - obr.3
Nová ŠKODA Superb
SKODA Octavia RS
ŠKODA Octavia RS 230

Nová ŠKODA Octavia RS 230

Rýdzo športové emócie ponúkne nová ŠKODA Octavia RS 230. Športovo ladený model boduje atraktívnym dizajnom, športovým interiérom, modernou technikou a pôsobivým výkonom. Označenie modelu číslom 230 upozorňuje na výkon motora v konských silách. S dvojlitrovým benzínovým motorom o výkone 169 kW (230 k) dokáže vozidlo z 0 na 100 km/h zrýchliť za 6,7 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 250 km/h. ŠKODA Octavia RS 230 je tak najrýchlejšie sériovo vyrábanou Octaviou všetkých čias. Octavia RS 230 bude uvedená na trh v júni 2015.

SKODA Octavia RS
ŠKODA Octavia RS 230, interiér

ŠKODA predstaví v Ženeve nový Superb a aj Octaviu RS 230 - Fabia Monte Carlo-obr.4

Športový vzhľad – nová ŠKODA Fabia Monte Carlo

Svetovú premiéru v Ženeve bude mať aj nová ŠKODA Fabia Monte Carlo vo verziách hatchback a kombi. Vo verzii Monte Carlo sa malý automobil značky ŠKODA, uvedený na trh pred niekoľkými mesiacmi, ukáže zo svojej športovejšej stránky. S atraktívnym optickým paketom, zaujímavým interiérom a bohatou výbavou je nová ŠKODA Fabia Monte Carlo jedným z najzaujímavejších vozidiel vo svojej triede.

Najdôležitejšie prvky výbavy modelu ŠKODA Fabia Monte Carlo sú čierne 16 alebo 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin, voliteľný športový podvozok, čierne dizajnové prvky v exteriéri, SunSet a panoramatická presklená strecha. V interiéri nájdeme okrem iného trojramenný športový volant obšitý kožou a športové sedadlá s individuálnym dizajnom. Nový model tak vychádza v ústrety stále častejšiemu želaniu zákazníkov po individuálne upravených automobiloch s niečím navyše. ŠKODA predstaví v Ženeve nový Superb a aj Octaviu RS 230 - Fabia Monte CarloŠKODA predstaví v Ženeve nový Superb a aj Octaviu RS 230 - Fabia Monte Carlo - obr.3

ŠKODA predstaví v Ženeve nový Superb a aj Octaviu RS 230 - Fabia Monte Carlo-obr.2
ŠKODA Fabia Monte Carlo
ŠKODA predstaví v Ženeve nový Superb a aj Octaviu RS 230 - Edition
ŠKODA Edition

 

ŠKODA oslavuje jubileum atraktívnymi akčnými modelmi Edition

ŠKODA v Ženeve predstaví atraktívne akčné modely Edition pre modelové rady ŠKODA Fabia, Rapid, Octavia a Yeti. Dôvodom je dvojité jubileum, ktoré si značka pripomína v roku 2015. Koncom decembra automobilka oslávi svoje 120. narodeniny. Pred 110 rokmi z mladoboleslavskej výrobnej haly vyšiel prvý automobil značky L&K.

Súčasťou sériovej výbavy akčných modelov Edition sú atraktívne dizajnové prvky v exteriéri, ako sú kryty vonkajších spätných zrkadiel vo farbe vozidla, kolesá z ľahkých zliatin Bicolor, predné hmlové svetlomety a SunSet (tónované sklo piatych dverí a zadné bočné okná).

V interiéri ponúkajú modely Edition napríklad kožou potiahnutý trojramenný volant, hlavicu radiacej páky a páku ručnej brzdy, ďalej novo upravený združený prístrojový panel, exkluzívne poťahy sedadiel, dekoračné prvky so vzhľadom brúseného hliníka a textilné vkladané koberce so sivým obšitím.

ŠKODA predstaví v Ženeve nový Superb a aj Octaviu RS 230 - Edition-obr.2
ŠKODA Edition

[message_box title=“ŠKODA na 85. medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2015: “ color=“red“]
› Umiestnenie stánku značky ŠKODA: Výstavisko Palexpo, hala 2, stánok 2.160
› Rozloha stánku značky ŠKODA: 1 267 m2 na dvoch úrovniach
› Tlačová konferencia značky ŠKODA: 3.3.2015, 10:10 h
› Počet vystavených vozidiel značky ŠKODA prvý deň pre médiá: 7 vozidiel (výhradne Superb)
› Počet vystavených vozidiel značky ŠKODA druhý deň pre médiá a v dňoch pre verejnosť: 14 (5x Superb, 1x Octavia Scout, 1x Octavia Combi RS, 1x Octavia Combi G-TEC, 1x Yeti Outdoor Edition, 1x Yeti Monte Carlo, 1x Rapid Spaceback Monte Carlo, 1x Rapid Spaceback Edition, 1x Fabia Monte Carlo, 1x Fabia Combi Edition)
› Dni pre médiá: 3.3. – 4.3.2015
› Dni pre verejnosť: 5.3. – 15.3.2015[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu