Pohon všetkých kolies bude k dispozícii aj pre modely ŠKODA Octavia vo verzii liftback. Nová ŠKODA Octavia 4×4 spája vysokú úžitkovú hodnotu automobilov s pohonom všetkých kolies s osvedčenými prednosťami modelu Octavia. V ponuke sú tri dieselové a jeden benzínový motor. S modelom Octavia 4×4 sa aktuálny modelový rad Octavia rozrástol na sedem variantov, z ktorých tri majú pohon všetkých kolies. ŠKODA súčasne rozširuje svoju atraktívnu paletu modelov s pohonom 4×4 na celkom sedem vozidiel. Na slovenskom trhu bude Octavia 4×4 dostupná od januára 2015.

„S modelom ŠKODA Octavia 4×4 rozširujeme náš najdôležitejší modelový rad o atraktívny variant a opäť potvrdzujeme našu kompetenciu v oblasti vozidiel s pohonom všetkých kolies,“ hovorí člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť predaja Werner Eichhorn.

Jazdné vlastnosti modelu ŠKODA Octavia 4×4 sú pôsobivé, či už na asfalte, v stúpaní alebo v náročnom teréne či v zložitých situáciách. Umožňuje to technológia pohonu všetkých kolies na báze spojky Haldex piatej generácie v kombinácii s výkonnými motormi a komfortne naladeným podvozkom.

Pozrite, ako sa predstavila ŠKODA na autosalóne v Paríži:

The YouTube ID of qRNggbfAn4Y#t=11 is invalid.

 

ŠKODA Octavia 4×4 je na prednej aj zadnej náprave sériovo vybavená elektronickou uzávierkou diferenciálu (EDS). Zadná náprava je moderná, viacprvková s jedným pozdĺžnym ramenom, tromi priečnymi ramenami a torzným stabilizátorom. Jemne odladená súhra týchto prvkov dodáva vozidlu vynikajúce jazdné vlastnosti, umožňuje excelentné rozjazdy, efektívne zrýchlenie a úctyhodnú maximálnu hmotnosť vlečeného prívesu.

Najmladší člen rodiny Octavia navyše ponúka aj všetky prednosti vozidiel Octavia s pohonom prednej nápravy: bohatú ponuku priestoru, vysokú funkčnosť, rad Simply Clever prvkov, inovatívne bezpečnostné a komfortné systémy, nízku spotrebu a dynamický a elegantný dizajn.

ŠKODA pripravila prekvapenie - pohon 4x4 aj pre liftback ŠKODA Octavia - obr.3

Technika pohonu všetkých kolies so spojkou Haldex 5, špičkové motory, vynikajúce jazdné vlastnosti

ŠKODA Octavia 4×4 využíva jednu z najmodernejších a najúčinnejších technológií pohonu všetkých kolies. Systém pohonu všetkých kolies je prostredníctvom riadiacej jednotky spojky Haldex 5 naprogramovaný tak, že v normálnej prevádzke a pri bežnom zaťažení sú poháňané predovšetkým predné kolesá. V prípade potreby sa v zlomkoch sekundy plynule aktivuje pohon zadných kolies, čo zaručuje optimálnu trakciu.

Nová ŠKODA Octavia 4×4 navyše vyniká aj schopnosťou ťahať príves s hmotnosťou až dve tony (2,0 TDI vo verzii 110 kW).

Pre oba karosárske varianty sú v ponuke celkovo štyri motorizácie kombinovateľné s pohonom 4×4: tri preplňované dieselové motory a jeden preplňovaný benzínový motor.

Vo verzii 1,6 TDI Green tec s výkonom 77 kW (105 k) má Octavia 4×4 kombinovanú spotrebu len 4,5 l/100 km, emisie CO2 dosahujú hodnotu 119 g/km. So základnou motorizáciou zrýchľuje Octavia 4×4 z 0 na 100 km/h za 11,5 sekundy, vozidlo dosahuje maximálnu rýchlosť 191 km/h.

Verzia 2,0 TDI Green tec s výkonom 110 kW (150 k) dosahuje spotrebu 4,7 l nafty/100 km a emituje 122 g CO2 na kilometer. Maximálna rýchlosť je 215 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 8,6 sekundy.

Vo výkonovom variante 135 kW potrebuje motor 2,0 TDI Green tec 4,9 l/100 km, emisie CO2 dosahujú hodnotu 129 g/km. S týmto motorom zrýchľuje Octavia 4×4 z 0 na 100 km/h za 7,1 s, maximálna rýchlosť je 228 km/h.

Motor 1,8 TSI Green tec s výkonom 132 kW (180 k) je dodávaný výhradne so šesťstupňovou prevodovkou DSG. Kombinovaná spotreba predstavuje 6,7 l/100 km, emisie CO2 dosahujú hodnotu 154 g/km. Octavia 4×4 dosahuje s týmto motorom maximálnu rýchlosť 229 km/h. Z 0 na 100 km/h vozidlo zrýchli iba za 7,4 sekundy.

S novým modelom Octavia 4×4 zahŕňa paleta modelov značky ŠKODA s pohonom 4×4 už sedem vozidiel: ŠKODA Octavia 4×4, ŠKODA Octavia Combi 4×4, ŠKODA Octavia Scout, ŠKODA Yeti 4×4 a ŠKODA Yeti Outdoor 4×4, ŠKODA Superb 4×4 a ŠKODA Superb Combi 4×4. ŠKODA tak v segmente kompaktných vozidiel a vozidiel strednej triedy disponuje najmladšou a súčasne najširšou paletou vozidiel s pohonom všetkých kolies v Európe.

ŠKODA pripravila prekvapenie - pohon 4x4 aj pre liftback ŠKODA Octavia

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu