ŠKODA Rapid Spaceback získala svetovo uznávanú cenu Red Dot. Hviezdne obsadená odborná porota udeľuje toto ocenenie každoročne v rámci Red Dot Design Awards, jednej z najuznávanejších cien v oblasti produktového dizajnu. Nová ŠKODA Octavia Combi RS presvedčila odborníkov mimoriadne vydarenými riešeniami detailov a získala čestné uznanie za dizajn. Doteraz získalo cenu Red Dot sedem modelov značky ŠKODA.

ŠKODA Rapid Spaceback-Red Dot design awards

Exteriér vozidla ŠKODA Rapid Spaceback sa vyznačuje optimálnymi proporciami, čisto modelovanými plochami a ostrými líniami. Nezameniteľne sa v ňom odráža nový dizajnový jazyk značky ŠKODA s jasnými, precíznymi a sviežimi tvarmi, predstavený prvýkrát v roku 2012.

Okrem zákazníkov nadchla nová, moderná filozofia dizajnu aj porotcov renomovanej dizajnérskej ankety Red Dot Design Award. Kompaktný päťdverový automobil tradičnej českej automobilky sa presadil v tvrdej konkurencii a získal od porotcov cenu Red Dot za vynikajúci dizajn.

V rámci Red Dot Design Award 2014 hodnotilo zúčastnené produkty štyridsať odborníkov v oblasti dizajnu z celého sveta. Okrem kritérií ako sú stupeň inovácie, funkčnosť, ergonómia a životnosť hodnotili tiež ohľaduplnosť k životnému prostrediu a jednoznačnú identifikovateľnosť. Do súťaže sa prihlásilo celkom 1 816 výrobcov, dizajnérov a architektov z celého sveta s 4 815 návrhmi.

ŠKODA Rapid Spaceback-obr.1
ŠKODA Rapid Spaceback

Triumfom v Red Dot Design Award 2014 ŠKODA Rapid Spaceback plynulo nadviazala na úspech modelu Rapid, ktorý získal renomované ocenenie v minulom roku. Výsledok dokazuje, že ladný a vyvážený vzhľad modelového radu kompaktných vozidiel presvedčil nielen konečných užívateľov, ale aj odborníkov.

Veľmi nás teší, že výrazný a nezameniteľný vzhľad modelov značky ŠKODA je tak úspešný. Cena Red Dot je pre dizajnérov to isté, čo Oscar pre filmárov,“ hovorí Jozef Kabaň, šéfdizajnér značky ŠKODA. „S modelom ŠKODA Rapid Spaceback ponúkame našim zákazníkom inovatívny a šikovný automobil s vynikajúcim dizajnom.“

Okrem nového modelu Rapid Spaceback ocenili porotcovia v rámci Red Dot Design Awards aj praktické a súčasne dynamické vozidlo ŠKODA Octavia RS. Nadčasovo elegantný, kvalitne spracovaný, športovo ladený model získal za mimoriadne vydarené riešenie detailov čestné uznanie za dizajn. Už v minulom roku toto ocenenie získala nová ŠKODA Octavia.

SKODA RAPID SPACEBACK-obr.2

Okrem exteriéru ide aj o vnútorné hodnoty

V novom modeli ŠKODA Rapid Spaceback sa snúbi vydarené estetické stvárnenie s radom praktických predností. To platí ako pre rozsiahlu bezpečnostnú výbavu, tak aj pre úsporné motory, vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty a priestranný interiér. Napriek kompaktnej konštrukcii ponúka Rapid Spaceback veľkorysý priestor pre posádku aj na zadných sedadlách a batožinový priestor s objemom 415 až 1 380 litrov. Tým sa moderné päťdverové vozidlo radí medzi najlepšie vo svojej triede.

ŠKODA získala dizajnérsku cenu Red Dot už siedmykrát. Úspešná Octavia Combi sa mohla touto cenenou pečaťou kvality dizajnu pýšiť ako prvý model tradičnej českej automobilky už v roku 2006. O rok neskôr vyznamenali profesionálni dizajnéri univerzálny model ŠKODA Roomster, v roku 2008 získala Red Dot ŠKODA Fabia. V roku 2010 sa mohla mladoboleslavská automobilka radovať z dvojitého úspechu, keď ocenenie získal ako model ŠKODA Yeti, tak aj Superb Combi. V minulom roku bola ŠKODA Rapid prvým modelom, oceneným za nový dizajnový jazyk tejto tradičnej českej značky.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu